У Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують дозволити залучити ув’язнених до війська

Джерело: картка законопроєкту

У Раді зареєстрували законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Відповідну картку законопроєкту оприлюднено на сайті парламенту. Водночас наразі сам текст проєкту закону відсутній.

Документом пропонується надати умовно-дострокове звільнення від відбування покарання особам для проходження військової служби за контрактом в особливий період.

Серед ініціаторів законопроєкту зокрема голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, Олег Бондарнеко, Олексій Устенко, Марія Мезенцева, Євгеній Брагар, Мар’яна Безугла, а також депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.

Законопроєктом пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Зауважимо, раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що незабаром у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про мобілізацію засуджених та ув’язнених.

Я думаю, що наступного тижня він [законопроєкт] буде зареєстрований, а на найближчому засіданні Ради він буде голосуватися в першому читанні й в другому так само. Я очікую, що це буде весною, не пізніше, – сказав Малюська.

Він наголосив, що є чоловіки, які хочуть захищати України на фронті, проте перебувають у місцях позбавлення волі. Міністр зазначив, що жоден депутат ще не виступав проти цього законопроєкту й додав, що, скоріш за все, створять окремі загони із засуджених.

Також очільник відомства додав, що не всі військові командири готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тож, скоріш за все, це будуть окремі загони.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.

Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.

Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.

Сполучені Штати отримали інформацію, котра вказує на те, що станом на сьогодні у Курській області Росії вже перебувають 8000 північнокорейських військ, повідомив заступник посла США в ООН Роберт Вуд 31 жовтня.