У РФ священника оштрафували за «дискредитацію армії»: донос на нього написала парафіянка

Російське пропагандистське ЗМІ “Медиазона”

На Кубані суд оштрафував 86-річного священника на 150 тисяч рублів у кримінальній справі про “дискредитацію” російських військових. Донос на нього написала одна з парафіянок, яка раніше не відвідувала храм.

Зазначається, що справу проти священника Віктора Пивоварова порушили через його текст “Відповідь на питання, яке хвилює всіх сьогодні: що є ця війна?”, у якому він написав: “Підірвана Каховська гідростанція забрала безліч життів і зробила затопленням неродючою майже всю Херсонську область. Творці цього вищого зла духом повністю уподібнюються сатані”.

У фрагментах з вироку Пивоварову йдеться, що, за словами архієпископа, Росія не має права оголошувати українців ворогами, вторгатися на територію України та забирати землі, що їй належать. На засіданні Пивоваров не визнав провини. Від адвокатів він відмовився ще на початку процесу.

За версією суду, метою священника був підрив в очах інших осіб гідності та авторитету Збройних сил Російської Федерації. Одним із доказів став висновок експерта, згідно з яким “тексти підсудного у проповіді містять негативну оцінку дій” російських військових.

Зазначається, що про кримінальне переслідування Пивоваров повідомив “Кавказ. Реалії” наприкінці грудня 2023 року. У жовтні силовики прийшли з обшуком у його келію на території Свято-Покровсько-Тихонівського храму у Слов’янську-на-Кубані та відвезли священника на допит.

У березні Пивоварова оштрафували за адміністративним протоколом про “дискредитацію” армії через проповідь (частина 1 статті 20.3.3 КоАП). Донос на священника написала одна з парафіянок, яка раніше не відвідувала храм. “Вибігає і на ходу каже: ваша проповідь – політична, і на вас чекають великі проблеми”, – згадував архієпископ.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.