У РФ закликали надати Башару Асаду російське громадянство
Джерело: The Moscow Times
Перший заступник голови комітету з оборони РФ Олексій Журавльов заявив, що колишньому президенту Сирії Башару Асаду, який отримав притулок у Росії, потрібно дати російське громадянство.
Росія по-людськи ставиться до всіх своїх союзників, хай і повалених, і це, до речі, кардинальна відмінність від США, які колишніх друзів дуже швидко відправляють на брухт. Тому, якщо вже Янукович зумів отримати російське громадянство, то чому б його не дати і Асаду, який при всьому зараз негативному ставленні до нього все-таки досить багато зробив для Росії, — закликав Журавльов.
Згідно з даними Financial Times, родичі та близькі Асада у 2019 році придбали не менше 19 апартаментів у “Москва-Сіті” на загальну вартість у $40 млн. Брат колишнього глави держави Хафіз Махлуф є власником 13 апартаментів, дружина двоюрідного брата Асада Рамі Махлуфа має дві квартири.
Ще чотири житлові об’єкти придбали двоюрідні брати поваленого президента Сирії. Угоди відбувалися за допомогою офшорних компаній, на які і було офіційно записано нерухомість. Площа найменшої квартири – 102 кв. м, найбільший – 1243 кв. м.
Асад не єдиний політик, якому Москва запропонувала захист. Так, колишній президент України Віктор Янукович утік до Росії у лютому 2014 року після Євромайдану у Києві.
Раніше повідомляли, що російська влада надала притулок Асаду та членам його сім’ї. Згідно з інформацією джерела, сили, що повалили Асада, гарантували безпеку російських військових баз, а також дипустанов на території Сирії.
У Кремлі заявили, що Москва нині “перебуває на контакті з представниками сирійської опозиції” і сподівається на розвиток двосторонніх відносин.
Раніше Reuters заявив, що Асад, ймовірно, загинув в авіакатастрофі під час втечі з Дамаска. За даними джерел, літак Syrian Air вилетів із Дамаска 8 грудня, коли сирійські повстанці захопили столицю. Спочатку маршрут вів у прибережний регіон, який є оплотом алавітської секти Асада, але потім літак раптово змінив курс і зник із радарів.
Та вже згодом, Головне управління розвідки спростувало цю заяву, поінформувавши, що Росія насправді допомогла сирійському диктатору Башару Асаду втекти з Дамаска, використовуючи дезінформацію про зникнення сигналу літака Іл-76Т. Це мало прикрити операцію з порятунку Асада та його оточення.
Читайте також: Сирійські повстанці захопили посольство Ірану в Дамаску
- У Сирії в неділю, 8 грудня, по всій країні відбуваються святкові мітинги після оголошення сирійськими повстанцями падіння уряду диктатора Башара Асада.
- Сирійські повстанці увійшли до посольства Ірану в Дамаску після того, як озброєні сили опозиції взяли під контроль столицю Сирії. У ЗМІ пишуть, що вони пограбували та викрали майно з посольства.
- У неділю, 8 грудня, сирійські повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада.
- Просування сирійських повстанців, які останнім часом здобули значні територіальні успіхи, призвело до тривоги серед мешканців Дамаска. Вони масово скуповують товари першої потреби, а тисячі людей намагаються виїхати за межі країни, зокрема через кордон із Ліваном.
- Вперше за чотири роки протурецькі повстанці розпочали наступальну операцію проти сил Башара Асада в Сирії.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.
Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
Американський підприємець та винахідник Ілон Маск виступив після інавгурації Дональда Трампа. Однак, увагу ЗМІ привернула не так його промова, як жести засновника SpaceX.