У Рівному народилась дитина, яку зачали вже після загибелі батька на фронті

Джерело: Рівненський обласний перинатальний центр
У Рівненському перинатальному центрі народився хлопчик, якого зачали після загибелі батька військового. Як вказують лікарі, це перший такий випадок в історії їхнього медзакладу.
“Приблизно два роки тому Наталія звернулася до нас із тим, що не може завагітніти. Їй довелося пройти декілька оперативних втручань, таких як лапароскопічне роз’єднання злук та гістероскопічне видалення поліпів. Для подальшого лікування її було скеровано до центру планування сім’ї до Тетяни Тарасюк”, — розповів лікар акушер-гінеколог Віктор Лесик.
Дружина загиблого військового Наталія Гордійчук вказала, що довгий час намагалась з чоловіком завагітніти.
“Ми з чоловіком намагалися завагітніти більше як рік. Боролися, здавали аналізи, робили все, що було в наших силах. Він здав біологічний матеріал, і нам сказали приїхати через три дні знову. У березні ми приїхали, а потім він поїхав на Донеччину. У травні мені подзвонили й повідомили, що його немає”, — згадує пані Наталія.
Після загибелі чоловіка жінці безплатно провели екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).
“Це непроста історія жінки та непростий клінічний випадок для лікарів. Бажання Юрія мати дитину було надто сильним. Тоді ми запропонували заморозити його біологічний матеріал. На етапі, коли ми чекали протоколу ЕКЗ і проводили обстеження, ми отримали сумну звістку. Це не зупинило Наталію, бо вона дала обіцянку своєму чоловікові, що народить йому дитину”, — розповіла лікарка акушерка-гінекологиня, репродуктологиня Ірина Царук.
У перинатальному центрі додали, що Наталія народила дитину 20 травня 2025 року, а чоловік загинув 21 травня 2024 року. Хлопчика назвали Юрієм на честь загиблого військового.
- Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.
- Дружина загиблого захисника України Анатолія Киркача-Антоненка прокоментувала закон про заборону використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.