У Росії продовжили термін запобіжного заходу американському репортеру Гершковичу
Джерело: Reuters
Московський суд у вівторок, 26 березня, продовжив запобіжний захід кореспонденту московського бюро видання The Wall Street Journal Евану Гершковичу до 30 червня.
Слухання у вівторок було закритим для ЗМІ, але пресслужба Московського суду опублікувала фотографії та коротке відео, на яких Гершкович стоїть в залі суду.

Фото: Reuters
Посол США Лінн Трейсі минулого тижня відвідала репортера в московській в’язниці Лефортово. У посольстві тоді заявили:
“Еван залишається сильним і стійким, але це трагедія, що він чекає суду за злочин, якого він не скоював”.
Вашингтон пообіцяв зробити “все можливе”, щоб повернути додому Гершковича та колишнього морського піхотинця Пола Уілана, якого засудили у 2020 році і який відсидів 16 років у російській колонії за звинуваченнями в шпигунстві, яке він також заперечує.
ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів холодної війни, щоб журналіста США заарештували за таким звинуваченням.
Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.
У США вважають, що його затримали неправомірно і закликали до негайного звільнення Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.
- 19 вересня Московський суд відхилив апеляцію репортера Wall Street Journal Евана Гершковича на його досудове ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.
- У виданні Reuters зазначають, що Володимир Путін хоче в обмін на звільнення американського репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича Вадима Красікова, який відбуває довічне ув’язнення за вбивство емігрованого чеченсько-грузинського дисидента.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.