У Росії продовжили термін запобіжного заходу американському репортеру Гершковичу

Джерело: Reuters

Московський суд у вівторок, 26 березня, продовжив запобіжний захід кореспонденту московського бюро видання The Wall Street Journal Евану Гершковичу до 30 червня.

Слухання у вівторок було закритим для ЗМІ, але пресслужба Московського суду опублікувала фотографії та коротке відео, на яких Гершкович стоїть в залі суду.

Фото: Reuters

Посол США Лінн Трейсі минулого тижня відвідала репортера в московській в’язниці Лефортово. У посольстві тоді заявили: 

“Еван залишається сильним і стійким, але це трагедія, що він чекає суду за злочин, якого він не скоював”.

Вашингтон пообіцяв зробити “все можливе”, щоб повернути додому Гершковича та колишнього морського піхотинця Пола Уілана, якого засудили у 2020 році і який відсидів 16 років у російській колонії за звинуваченнями в шпигунстві, яке він також заперечує.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів холодної війни, щоб журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно і закликали до негайного звільнення Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.

Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.

З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.