У Росії винесли перші вироки після визнання ЛГБТК+ екстремістським рухом

Джерело: AP News

Російські ЗМІ та правозахисні групи повідомляють про перші винесені вироки після того, як у Росії визнали ЛГБТК+ екстремістським рухом. За їхніми даними, щонайменше трьох осіб засуджено до штрафів або тюремних термінів за демонстрацію кольорів веселки.

Зокрема, 5 лютого у Саратові суд оштрафував художницю та фотографиню Інну Мосіну на 1500 рублів (близько 16 доларів) за кілька публікацій в Instagram із зображенням райдужних прапорів. Справа містила повний текст постанови Верховного суду, який назвав райдужний прапор “міжнародним символом руху ЛГБТК+”.

Сама Мосіна та її захист стверджували, що вона не винна. Зокрема Мосіна повідомила, що фото були опубліковані до визнання представників ЛГБТК+ екстремістами. Проте суд зобов’язав її сплатити штраф.

Минулого тижня суд у Нижньому Новгороді призначив Анастасії Єршовій п’ять діб арешту за тим же звинуваченням за те, що вона носила сережки з кольорами веселки у публічних місцях.

У Волгограді суд оштрафував чоловіка на 1000 рублів (близько 11 доларів) за нібито розміщення райдужного прапора в соціальних мережах.

Репресії щодо прав ЛГБТК+ у путінській Росії тривають понад десять років.

У 2013 році Кремль ухвалив перший закон, що обмежує права ЛГБТК+, відомий як закон про “гей-пропаганду”, забороняючи будь-яке публічне схвалення нетрадиційних сексуальних стосунків серед неповнолітніх. У 2020 році конституційні реформи, які проштовхнув Путін, включали положення про заборону одностатевих шлюбів.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Кремль розгорнув кампанію проти “принизливого впливу Заходу”. Того ж 2022 року влада прийняла закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків серед дорослих, фактично заборонивши будь-яку публічну підтримку ЛГБТК+.

Інший закон, ухвалений у 2023 році, забороняв процедури зміни статі та гендерно підтверджуваний догляд за трансгендерами.

Законодавство забороняло “медичні втручання, спрямовані на зміну статі людини”, а також зміну статі в офіційних документах і державних архівах. Він також вніс зміни до Сімейного кодексу Росії, вказавши зміну статі як підставу для розірвання шлюбу та додавши тих, хто “змінив стать”, до списку осіб, які не можуть стати прийомними батьками чи усиновителями.

  • 30 листопада 2023 року Верховний суд Росії визнав екстремістською та заборонив організацію “Міжнародного громадського руху ЛГБТ”. Рішення має набути чинності одразу після його оголошення.

Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.

Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.