У Росії з деяких торгових центрів роблять заводи з виробництва безпілотників – ЗМІ
Джерело: російське видання The Insider з посиланням на інформацію громадського руху “Удмуртія проти корупції”
У столиці Удмуртії Іжевську (Росія) торгові центри перетворюють на заводи з виробництва БпЛА. Зокрема, один ТЦ викупила дочірня структура концерну “Калашников”, а ще два – компанія “Аероскан”, яка займається впровадженням безпілотних авіаційних систем для бізнесу.
Як розповіли у виданні, в Іжевську закривають торгово-розважальний комплекс “Столиця” і ТЦ “Італамас”, які знаходяться поряд.
При цьому в ТЦ “Новий дім” розмістилося науково-виробниче об’єднання “Іжевські безпілотні системи” (ИжБС), яке є дочірньою структурою концерну “Калашников”. У вересні воно оголосило про набір конструкторів, технологів та робітників.
Тим часом на сторінці “ИжБС” у російській соцмережі “ВКонтакте” розповідається про розробку підприємства – безпілотник “Гранат-4”.
- Виконавчий директор Інституту технічної політики Корнелльського університету Джеймс Роджерс, який консультує ООН та НАТО щодо бойового застосування безпілотників, заявив, що найближчим часом в Болівії та Білорусі можуть запустити виробництво іранських дронів-камікадзе.
- Аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.
- Незалежна британська дослідницька група Conflict Armament Research оглянула уламки двох безпілотників, знайдених у Києві в липні, які були схожі на іранські Shahed-136, але мали електронні модулі, які збігалися з російськими розвідувальними дронами.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.