У Росії запровадять покарання за «русофобію» для іноземців за межами РФ

Джерело: Радіо Свобода

У Росії запровадять кримінальне покарання за “русофобію” для іноземців. Російський уряд підтримав відповідний законопроект.

Нову статтю внесуть до КК РФ. Перша частина документа передбачатиме відповідальність за так звані “дискримінаційні дії” щодо росіян або “співвідповідачів, які не є громадянами РФ”. Друга частина передбачає покарання за “публічні заклики” до скоєння таких дій.

У проекті мовиться також про те, що судити з таких статей російські суди можуть заочно, без присутності підсудних.

В уряді зробили зауваження щодо того, яке покарання пропонується запровадити за цією статтею.

Російські урядовці запропонували карати іноземців за цією статтею позбавленням права перебувати на певних посадах, водночас зауважили, що при реалізації цього положення можуть виникнути “проблеми”.

Авторами законопроекту вступили віцеспікерка держдуми РФ Ірина Ярова та голова комітету нижньої палати з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов.  Як приклади “русофобії” наводилися відмова у працевлаштуванні та медичній допомозі, заборона театральних постановок та концертів, а також обмеження на використання російської мови.

Зокрема Ярова запропонувала створити спеціальні офіси, які надаватимуть безплатну юридичну допомогу та сприяння в оформленні судових позовів жертвам “русофобії”. Однак, де знаходитимуться такі структури — на території країни чи за кордоном, поки що невідомо.

Запровадити кримінальну відповідальність за заклики до дискримінації громадян Росії та “земляків”, які проживають за кордоном, запропонував президент РФ Володимир Путін. Він  прирівняв “русофобію” до расизму та звинуватив Захід в тому, що він поділяє “народи на перший та інший сорти”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час 137-ї поїздки на фронт спорядив українським військовим першу партію нових детекторів дронів “Аспірин”. Як відомо, засоби РЕБ та детектори БПЛА – це вкрай необхідні елементи захисту для військових.

Журналісти данського видання Danwatch та німецького журналу Der Spiegel отримали детальні плани секретних ядерних об’єктів Росії.

Північноатлантичний альянс планує звернутися до Німеччини з проханням сформувати додатково сім бойових бригад, що еквівалентно приблизно 40 тисячам військовослужбовців. Ці заходи пов’язані з переглядом оборонної стратегії НАТО після російського вторгнення до України 2022 року.

На Харківщині прикордонники разом з правоохоронцями інших відомств викрили жінку, яка організовувала фіктивні шлюби для виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон.