У середині століття може статися колапс течії Атлантичного океану — дослідження

Джерело: ScienceDaily.

Вчені Копенгагенського університету дійшли думки, що колапс течії Атлантичного океану може виникнути приблизно у 2060 році. Наслідками цього стануть погодні зміни у різних регіонах планети, зокрема на Європу може очікувати холодніше майбутнє.

Розрахунки вчених суперечать останньому звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (ІРСС). Дослідження проводили у співпраці вчені з Інституту Нільса Бора та Департаменту математичних наук університету в Копенгагені.

На їхню думку, течія може колапсувати, якщо поточний рівень викидів парникових газів не зменшиться. Океанські течії перерозподіляють тепло, холод й опади між тропіками та північними частинами Атлантики.

Дослідники використали для перевірки даних статистичні інструменти та інформацію про температуру океану за останні 150 років. Вони встановили, що термогалінна циркуляція або Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (АМОС) між 2025 і 2095 роками може перестати працювати з 95% вірогідністю.

Ймовірніший сценарій, що це може відбутися через 34 роки, у 2057 році. Внаслідок цього почнеться потепління в тропіках і посилення штормів у регіоні Північної Атлантики.

Зникнення течії може мати дуже серйозні наслідки для клімату Землі, наприклад, змінивши спосіб розподілу тепла та опадів у всьому світі. Хоча похолодання в Європі може здатися менш серйозним, оскільки земна куля в цілому стає теплішою, а хвилі спеки виникають частіше. Це зникнення сприятиме посиленню потепління в тропіках, де підвищення температури вже спричинило складні умови життя“, – зауважив професор Пітер Дітлевсен з Інституту Нільса Бора.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.