У серпні РФ намагалася атакувати цивільне судно у Чорному морі – британська розвідка
Джерело: пресслужба уряду Великої Британії з посиланням на розвіддані
Оприлюднені дані британської розвідки показують, що зокрема у серпні метою російської ракетної атаки в Чорному морі було цивільне вантажне судно.
Велика Британія звинуватила Росію у спробі нападу на цивільне вантажне судно у Чорному морі.
24 серпня судно, що стояло в Одеському порту під ліберійським прапором, було однією з передбачуваних цілей, коли РФ завдала ракетного удару по порту. За даними розвідки, атаці завадило те, що українські засоби ППО успішно перехопили дві крилаті ракети “Калібр”
Завдяки ППО України атака на цивільне судно провалилася. Жодна з ракет “Калібр” не досягла наміченої мети, — зазначили у повідомленні. — Попри провал, це явна демонстрація спроб Росії тиснути на економіку України і зневаги глави РФ Путіна до життів цивільних та інтересів країн Африки, Азії та Близького Сходу.
Зауважується, що атака відбулася після попереджень уряду США про те, що російські військові можуть атакувати цивільні судна в Чорному морі.
Глава МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі зазначив, що “Путін намагається виграти війну, яку він не виграє, і ці напади показують, наскільки він у відчаї”.
Зауважимо, 27 серпня, попри погрози з боку РФ, вже друге з заблокованих через війну суден вийшло з Одеського порту.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Росіяни нещодавно завдавали авіаційних ударів по острову Зміїному, що пов’язано з продовженням тиску на цивільне судноплавство.
Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти почали створювати у місті кадетські класи.
Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.
Триває 1057-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 812 тисяч осіб.