У серпні українці на 100 тисяч разів більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, аніж на виїзд
Джерело: Державна прикордонна служба України
У серпні на кордоні спостерігався пожвавлений пасажиро-транспортний потік. Відтак, українці на 100 тисяч разів більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, ніж на виїзд.
Загалом у серпні співробітники Держприкордонслужби оформили пропуск через кордон з країнами ЄС та Молдовою майже для 3,9 млн осіб, з яких 86% становили громадяни України – переважно жінки, діти та літні люди.
У відомстві зазначили, що на початку літнього сезону, у червні, переважала кількість наших співвітчизників, які їхали за межі України. У серпні і липні ситуація відрізняється від першого місяця літа – українці більше прямували на в’їзд.
Зокрема, більш ніж половина пасажиропотоку припадає на українсько-польську ділянку кордону. Особливо кількість охочих перетнути кордон зростає з четверга по понеділок. Через це перед пунктами пропуску можуть виникати накопичення осіб та транспорту.
“Щоб не простоювати у чергах, рекомендуємо громадянам за можливості обирати маршрути через пункти пропуску, які менш завантажені: “Смільниця”, “Грушів” і “Угринів” або перетинати кордон у дні, коли пасажиропотік менший”, – порадили у Держприкордонслужбі.
- Кількість громадян, що зараз перетинають кордон України на в’їзд, продовжує переважати, на відміну від початку літнього сезону, коли більше осіб слідувало за кордон.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
- Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.