У Швеції планують до кінця року висунути звинувачення щодо диверсії на Nord Stream

Джерело: Reuters

Шведське розслідування підривів на газопроводах “Північні потоки” знаходиться на “делікатному” етапі, і прокурор сподівається вирішити, чи висувати будь-які звинувачення до кінця цього року.

“Ми сподіваємося завершити розслідування в найкоротші терміни, але ще багато чого треба зробити. Під завершенням, я маю на увазі, що ми закриваємо розслідування або приймаємо рішення про висунення звинувачень проти когось”, – прокоментував керівник слідчої групи Матс Люнгквіст, додавши, що прокуратура має намір прийняти рішення до кінця року.

За словами Люнгквіста, він співпрацює з німецькою владою у межах розслідування. Утім він відмовився надавати подальші коментарі, пославшись на правила конфіденційності шведського слідства.

Варто зауважити, що раніше прокурор заявив, що причетність державного діяча до вибуху є “абсолютним основним сценарієм”, хоча підтвердження осіб виконавців може виявитися складним завданням.

ДОВІДКОВО. 27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію. Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

Зауважимо, Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

При цьому відомо, що судно “Андромеда”, яке виступало ключовою фігурою в межах розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream, орендувала польська туристична агенція, власниками якої є українці.

12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом обговорили ключові деталі зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.

У мережі набирає популярності відео 2014 року, на якому Роберт Прево — новообраний Папа Римський Лев XIV — виконує святкову пісню “Feliz Navidad” на різдвяній вечірці у Перу.

12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між Україною та США стосовно спільного використання рідкісноземельних металів.

На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.

Плантації бананів у Латинській Америці та Карибському басейні опинилися під загрозою зникнення через зміну клімату. Згідно з дослідженням, майже 60% нинішніх територій вирощування бананів у цьому регіоні можуть стати непридатними до 2080 року.