У Швеції планують до кінця року висунути звинувачення щодо диверсії на Nord Stream

Джерело: Reuters

Шведське розслідування підривів на газопроводах “Північні потоки” знаходиться на “делікатному” етапі, і прокурор сподівається вирішити, чи висувати будь-які звинувачення до кінця цього року.

“Ми сподіваємося завершити розслідування в найкоротші терміни, але ще багато чого треба зробити. Під завершенням, я маю на увазі, що ми закриваємо розслідування або приймаємо рішення про висунення звинувачень проти когось”, – прокоментував керівник слідчої групи Матс Люнгквіст, додавши, що прокуратура має намір прийняти рішення до кінця року.

За словами Люнгквіста, він співпрацює з німецькою владою у межах розслідування. Утім він відмовився надавати подальші коментарі, пославшись на правила конфіденційності шведського слідства.

Варто зауважити, що раніше прокурор заявив, що причетність державного діяча до вибуху є “абсолютним основним сценарієм”, хоча підтвердження осіб виконавців може виявитися складним завданням.

ДОВІДКОВО. 27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію. Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

Зауважимо, Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

При цьому відомо, що судно “Андромеда”, яке виступало ключовою фігурою в межах розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream, орендувала польська туристична агенція, власниками якої є українці.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.