У Швейцарії перебуває найбільша кількість російських шпигунів у Європі – розвідка
Джерело: Bloomberg
Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
За його словами, у Швейцарії зараз знаходиться близько 80 російських агентів.
Як зауважили у виданні, хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало гострішою темою дебатів серед швейцарських політиків.
“Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії”, – прокоментував Фабіан Моліна, член Національної ради і член Соціал-демократичної партії.
Зазначено, що відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, запроваджуючи більшість санкцій ЄС проти Росії та деяких пов’язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року уряд країни заявив, що заморозив російські активи на суму близько 7,5 мільярда швейцарських франків (8,2 мільярда доларів).
Утім, ці заходи не поширюються на дипломатів, адже ті продовжують користуватися імунітетом.
“Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів. Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно”, – пояснив представник швейцарського міністерства закордонних справ, додавши, що канали зв’язку з Росією повинні бути збережені.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- Королівська прокуратура Великої Британії висунула звинувачення проти п’яти осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький, ймовірно, виїхав за кордон у відрядження і не повернувся в Україну. Про це 5 листопада повідомило видання Bihus.info з посиланням на власні джерела.
Четверо підлітків зазнали травм, двоє з них – перебувають у важкому стані, внаслідок нападу із використанням сокири в паризькій приміській електричці.
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.
Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.