У Швейцарії перебуває найбільша кількість російських шпигунів у Європі – розвідка
Джерело: Bloomberg
Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
За його словами, у Швейцарії зараз знаходиться близько 80 російських агентів.
Як зауважили у виданні, хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало гострішою темою дебатів серед швейцарських політиків.
“Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії”, – прокоментував Фабіан Моліна, член Національної ради і член Соціал-демократичної партії.
Зазначено, що відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, запроваджуючи більшість санкцій ЄС проти Росії та деяких пов’язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року уряд країни заявив, що заморозив російські активи на суму близько 7,5 мільярда швейцарських франків (8,2 мільярда доларів).
Утім, ці заходи не поширюються на дипломатів, адже ті продовжують користуватися імунітетом.
“Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів. Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно”, – пояснив представник швейцарського міністерства закордонних справ, додавши, що канали зв’язку з Росією повинні бути збережені.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- Королівська прокуратура Великої Британії висунула звинувачення проти п’яти осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв зупинити “трансгендерне безумство” у перший день свого президентства.
Організація ООН, котра надає допомогу в розслідуванні найсерйозніших злочинів у Сирії, заявила 23 грудня, що нова влада країни сприяла обговоренню співпраці під час візиту до Дамаска.
Двоє астронавтів Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які опинилися на Міжнародній космічній станції на борту Boeing Starliner у червні цього року, не повернуться на Землю принаймні до березня 2025 року.
Талеб Аль-Абдулмохсен, підозрюваний у нападі на різдвяний ярмарок у Магдебурзі, залишив заповіт у машині, за допомогою якої скоїв напад.
Влада РФ вважає розлив мазуту через аварію танкерів у Чорному морі “великою екологічною катастрофою”, однак, не планує запроваджувати режим надзвичайної ситуації федерального масштабу, заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.