У Швейцарії перебуває найбільша кількість російських шпигунів у Європі – розвідка
Джерело: Bloomberg
Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
За його словами, у Швейцарії зараз знаходиться близько 80 російських агентів.
Як зауважили у виданні, хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало гострішою темою дебатів серед швейцарських політиків.
“Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії”, – прокоментував Фабіан Моліна, член Національної ради і член Соціал-демократичної партії.
Зазначено, що відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, запроваджуючи більшість санкцій ЄС проти Росії та деяких пов’язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року уряд країни заявив, що заморозив російські активи на суму близько 7,5 мільярда швейцарських франків (8,2 мільярда доларів).
Утім, ці заходи не поширюються на дипломатів, адже ті продовжують користуватися імунітетом.
“Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів. Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно”, – пояснив представник швейцарського міністерства закордонних справ, додавши, що канали зв’язку з Росією повинні бути збережені.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- Королівська прокуратура Великої Британії висунула звинувачення проти п’яти осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.