У Швейцарії перебуває найбільша кількість російських шпигунів у Європі – розвідка
Джерело: Bloomberg
Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
За його словами, у Швейцарії зараз знаходиться близько 80 російських агентів.
Як зауважили у виданні, хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало гострішою темою дебатів серед швейцарських політиків.
“Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії”, – прокоментував Фабіан Моліна, член Національної ради і член Соціал-демократичної партії.
Зазначено, що відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, запроваджуючи більшість санкцій ЄС проти Росії та деяких пов’язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року уряд країни заявив, що заморозив російські активи на суму близько 7,5 мільярда швейцарських франків (8,2 мільярда доларів).
Утім, ці заходи не поширюються на дипломатів, адже ті продовжують користуватися імунітетом.
“Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів. Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно”, – пояснив представник швейцарського міністерства закордонних справ, додавши, що канали зв’язку з Росією повинні бути збережені.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- Королівська прокуратура Великої Британії висунула звинувачення проти п’яти осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.