У січні в Україні зареєстровано 9 випадків нового субваріанта штаму коронавірусу – «Дженні»
Джерело: МОЗ України
У січні в Україні зареєстровано 9 випадків нового субваріанта штаму коронавірусу “Омікрон” – JN.1, який називають “Дженні”.
“У січні у пʼяти областях виявили девʼять випадків субваріанта коронавірусу JN.1 “Дженні”, які підтвердили у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України. Три випадки на Сумщині, по два – у Волинській та Черкаській областях та по одному – у Рівненській і Запорізькій областях. Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді – тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тож захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби”, – повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Серед захворілих в Україні лише одна із девʼяти осіб мала два щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одну особу була госпіталізовано до лікарні. Вік пацієнтів 27-73 роки.
Вперше цей субваріант виявили у США у вересні 2023 р., відтак – в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. ВООЗ класифікувала його як субваріант, який “представляє інтерес”, через “його швидке поширення”. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), станом на 5 січня 2024 р. на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють.
Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення є низьким, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанта.
В Україні наразі для щеплень використовують вакцини “Janssen” (виробник “Johnson&Johnson”) та “Comirnaty” (виробник “Pfizer”). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 “Comirnaty” (виробник “Pfizer”). Також доступна Омікрон-специфічна вакцина (виробник “Pfizer”), рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення.
- З початку січня 2024 року в Україні 250 тисяч осіб захворіло на ГРВІ, грип та COVID-19.
- Понад 12 мільйонів українців не завершили рекомендований курс вакцинації проти COVID-19, пропустивши бустерне щеплення.
- Єврокомісарка з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес заявила, що COVID-19 і його штами все ще циркулюють в Європі. Відтак закликала до вакцинації.
- У ВООЗ повідомили, що у світі зростає кількість хворих на COVID-19. В організації закликали не нехтувати карантинними заходами.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.