У Словенії лікарі розпочали загальний страйк
Джерело: Euractive
Словенські лікарі та стоматологи розпочали загальний страйк після того, як переговори з урядом не дали жодних результатів після одноденного страйку минулого тижня.
Так, від понеділка, 15 січня, у Словенії надання медичних послуг буде дуже ускладнене. Лікарі надаватимуть лише послуги, необхідні для запобігання серйозним і незворотним наслідкам. Вагітним, дітям і людям похилого віку надаватиметься й нетермінова допомога.
За даними видання, найбільша у країні профспілка лікарів і стоматологів Fides вимагає від уряду усунути різницю в оплаті праці молодих і старших лікарів. Після підвищення минулого року зарплати молодим лікарям виникла диспропорція, тому профспілка вимагає підвищити зарплати й старшим лікарям.
“Ми дійсно не хочемо страйку, але вважаємо уряд відповідальним за нього, оскільки він не зміг виконати зобов’язання, які підписав”, – заявила в неділю офіційна представниця Fides Ана Ліна Водушек.
Своєю чергою, в уряді запевнили, що це питання буде вирішене в межах реформи оплати праці в державному секторі, відкладеної через величезні витрати на відбудову після масштабних повеней у серпні 2023 року.
Варто зауважити, що декілька днів тому у Словенії слідчі судді розпочали двотижневий страйк через відмову уряду підвищити їхні зарплати до рівня вищих посадових осіб виконавчої та законодавчої гілок влади, як того вимагав Конституційний суд.
- У вівторок, 5 грудня, італійці зазнали затримок у наданні медпослуг, оскільки лікарі, медсестри та керівники закладів охорони здоров’я влаштували загальнонаціональний 24-годинний страйк на знак протесту проти наміру скоротити пенсії.
Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що країна може постати перед серйозними енергетичними викликами в зимовий період. Він наголосив, що уряд працює над розв’язанням проблеми та підтримкою громадян, однак закликав до готовності.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.
Католицька церква Лос-Анджелеса виплатить 880 мільйонів доларів постраждалим через сексуальне насильство, вчинене священнослужителями над дітьми.
Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) видатки уряду склали 2,98 трлн грн. З них майже 65% витрачено на безпеку та оборону.