У Софіївському соборі відбулося Різдвяне богослужіння (фото)
Джерело: Букви
У Софіївському соборі відбулося Різдвяне богослужіння, яке очолив митрополит Епіфаній. Цьогоріч віряни ПЦУ вперше офіційно святкують Різдво 25 грудня.
1 вересня Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Тому більшість церковних дат відзначаються на 13 днів раніше, ніж досі. Цей календар використовують більшість православних церков, серед них і Константинопольський патріархат.
У ПЦУ зазначали, що парафії та монастирі можуть залишитися на старому стилі. У зв’язку з цим за юліанським календарем деякі святкуватимуть Різдво 7 січня. Цього календаря дотримуються Російська, Сербська, Грузинська та Єрусалимська православні церкви.
- У місті Фрозіноне, Італія, молодий чоловік, засуджений до домашнього арешту, вирішив втекти до в’язниці, аби не зустрічати Різдво на самоті.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили актуальну оперативну інформацію станом на 16:00 28 грудня. З початку доби зафіксовано 82 бойові зіткнення.
Росія продовжує розширювати внутрішні потужності з виробництва безпілотників, готуючись до своєї ударної кампанії проти України взимку 2024-2025 років.
“Бахмут (професор Василенко Микита Кимович дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 27 грудня. Загалом, від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень, 34 з них — на Покровському напрямку.
За оцінками аналітиків ISW російські окупанти, імовірно, увійшли до Курахового в Донецькій області.