У SpaceX через порушення правил безпеки збільшився рівень травматизму – Reuters
Джерело: Reuters
У SpaceX, власником якої є мільярдер та винахідник Ілон Маск, зросла кількість травм співробітників через порушення правил безпеки.
Як повідомляється, агентство провело власне розслідування і задокументувало щонайменше 600 раніше не зафіксованих травм на робочому місці в компанії SpaceX з 2014 року, серед яких переломи кінцівок, ампутації, а також один смертельний випадок.
За словами працівників SpaceX кажуть, такі травми є результатом “хаотичної робочої обстановки, де часто недостатньо навчений і перевтомлений персонал регулярно не дотримується базових правил безпеки, намагаючись вкластися у вкрай короткі терміни виконання космічних місій, встановлені Ілоном Маском”.
Водночас більше десятка нинішніх і колишніх співробітників стверджують, що компанія SpaceX дотримується позиції, згідно з якою працівники самі несуть відповідальність за свій захист.
Як розповіли у виданні, SpaceX іноді поспішала з наймом робітників і регулярно не проводила належного навчання або екіпірування новобранців.
Наприклад, відомо про щонайменше один смертельний випадок, який стався в компанії у 2014 році, коли 38-річний Лонні Леблан допомагав перевезти пінопластову ізоляцію, погодившись тримати вантаж власною вагою. Але після того, як вантажівка рушила з місця, порив вітру зірвав його разом з ізоляцією з причепа, він вдарився головою об асфальт та помер на місці.
Утім, як показало розслідування Reuters, навіть після цього випадку компанія Маска нехтувала правилами безпеки праці на робочих місцях. Починаючи з 2014 року багато співробітників отримали серйозні травми, зокрема травми голови і очей, ураження струмом, або навіть стали інвалідами.
Цікаво, що компанія SpaceX, яка зобовʼязана подавати американським регуляторам OSHA та BLS щорічні дані про травми на своїх обʼєктах, не оновлювала офіційну статистику впродовж декількох років між 2016 і 2021 роками. У 2022 році рівень травматизму на виробничо-пусковому комплексі компанії в Техасі становив 4,8 травм або захворювань на 100 працівників – у шість разів вище, ніж у середньому по космічній галузі.
Також агентство Reuters проаналізувало державні та федеральні записи про порушення безпеки в SpaceX і не знайшло жодних санкцій за неподання даних. За порушення безпеки, знайдені інспекторами після нещасних випадків з працівниками SpaceX, державні та федеральні регулятори накладали лише невеликі штрафи, що, як правило, становили від кількох сотень до кількох тисяч доларів.
За словами експертів з охорони праці, погані показники безпеки в SpaceX підкреслюють небезпеку роботи в космічній галузі США, яка слабо регулюється і швидко розвивається.
При цьому більше десятка нинішніх і колишніх працівників зауважили, що готовність SpaceX йти на компроміс і нехтувати деякими гарантіями безпеки працівників допомогла їй випередити конкурентів і отримати прибуткові державні контракти.
- 27 серпня американська компанія SpaceX запустила на навколоземну орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink.
- Старший науковий співробітник Бостонського університету Джефф Баумгарднер сказав, що “цілком можливо”, що ракета SpaceX, запущена на початку цього місяця, зробила дірку в іоносфері Землі.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.