У список для обміну «1000 на 1000» не внесли військовополонених КНДР
Джерело: Yonhap News Agency
Північнокорейські солдати, які перебувають у полоні в Україні, не брали участі в нещодавньому обміні військовополоненими між Україною і Росією.
Південнокорейський депутат заявив, що рішення виключити військовополонених на прізвища Бек і Рі було ухвалене на прохання Сеула. Південна Корея готова прийняти цих осіб, якщо вони виявлять бажання переїхати.
Один із них, солдат на ім’я Рі, уже висловив такий намір.
Член південнокорейського парламенту особисто зустрівся з полоненими під час свого візиту до України в лютому. У розмові Рі зізнався, що побоюється можливих репресій проти своєї сім’ї, зокрема страти батьків, у разі його повернення до КНДР.
Депутат закликав уряд Південної Кореї вжити заходів, щоб забезпечити можливість переїзду полонених на південь.
- Бійці тактичної групи № 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та воїни-десантники взяли в полон на Курщині військових з Північної Кореї.
- Південна Корея заявила, що готова надати притулок північнокорейським військовим, яких взяли в полон українські військові, якщо вони бажають перейти на бік Сеула.
- За оцінками аналітиків, Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.
- За оцінками британських розвідників, станом на середину січня 2025 року, військові КНДР втратили близько 4000 осіб (вбиті та поранені) у війні РФ проти України.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.