У США падають вилови омарів через міграцію ракоподібних до більш холодних вод Канади
Джерело: CBC
Вилови омарів у США продовжують падати через міграцію ракоподібних на північ та низку інших проблем.
У штатах ця індустрія базується загалом у штаті Мен, де омари є культурним символом та основою прибережної економіки. Але починаючи з 2021 року вилов омарів у штаті падав. Якщо раніше вдавалось виловити майже 50 млн кілограмів, то вже у 2023 році річний улов склав менш як 44 млн кілограмів.
Це зниження продовжилось і в 2024 році, коли обсяг вилову сягнув близько 39 млн кілограмів. Це – найнижчий показник за останні 15 років.
Американські посадовці кажуть, що причиною зменшення вилову є серія потужних штормів, які завдали шкоди прибережним населеним пунктам та порушили рибальство. Попри це, губернаторка штату Джанет Міллс похвалили галузь за її наполегливість.
“Упродовж року, який ознаменувався безпрецендентними штормами та збитками, завданими нашим чинним береговим лініям, комерційні рибалки, аквакультуристи та торговці морепродуктами штату Мен вчергове принесли нашому штату значну економічну вигоду”.
Рибальство залишалось економічно сильним у 2024 році. Рибаки штату змогли виручити понад 528 млн доларів у доках, що є найвищим показником з 2021 року. Попит на омарів – один з найдорожчих морепродуктів – залишався високим, а ціна за кілограм була однією з найвищих в історії.
У штаті також вживають заходів, аби розв’язати проблему зміни клімату, розповів комісар Департаменту морських ресурсів штату Мен Патрік Келігер.
За його словами, губернаторка забезпечила фінансування для відновлення пошкодженої прибережної інфраструктури, щоб зробити її стійкішою до наслідків змін клімату, і захистити критично важливий доступ до набережної для тих, хто заробляє займаючись водними видами спорту.
Але численні екологічні та економічні проблеми є загрозою для майбутнього галузі у штаті. Найбільша загроза – скорочення кількості мальків омарів у берегів Нової Англії. Молоді омари шукають нові місця, де вони зростають до розмірів, які дозволяють їх виловлювати.
Вчені кажуть, що популяція омарів мігрує на північ, до більш прохолодних місць у міру потепління океану.
Вилов омарів у штаті Мен також пов’язаний з канадською індустрією морепродуктів та може бути підірваний через нові мита, впроваджені адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Канадські рибалки виловлюють такі ж види омарів, що й американські, і більша частина перероблюваних потужностей для морепродуктів розташована саме у Канаді.
Представники галузі розповіли, що через нові мита, найімовірніше, зростуть ціни і для США, і для Канади.
Ще одна вагома проблема – можливість ухвалення нових правил для захисту північноатлантичних гладких китів, які під загрозою зникнення. Вони вразливі до заплутування у риболовних сітках.
Вилов омарів також відбувається в інших штатах, зокрема у Массачусетсі, Род-Айленді та Нью-Гемпширі, але саме у штаті Мен він найбільший. Так, у 2023 році Мен виловив 78% омарів від загального обсягу у країні.
- Компанія з виробництва морепродуктів Mowi пропонує винагороду за кожного спійманого лосося з-поміж 27 тисяч особин, що втекли з ферми в Норвегії.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.
Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.