У США поліціянт застрелив учасника штурму Капітолія, якого днями помилував Трамп

Джерело: BBC

У США поліціянт застрелив чоловіка, учасника штурму Капітолія 6 січня 2021 року, якого лише кілька днів тому помилував президент Дональд Трамп.

Інцидент трапився в Індіані. Вбитий – 42-річний Метью Хаттл, якого застрелили 26 січня після того, як поліціянти зупинили його автомобіль. Згідно з даними, він чинив спротив правоохоронцям та почав сутичку з офіцером.

При цьому невідомо, чому поліціянти вирішили зупинити автомобіль Хаттла, але зазначається, що він мав з собою вогнепальну зброю.

Хаттл – один з майже 1600 осіб, яких того тижня помилував Дональд Трамп за штурм Капітолія.

За повідомленням правоохоронців, офіцера, який стріляв у Хаттла, відправили в оплачувану адміністративну відпустку.

“Для забезпечення повної прозорості я попросив поліцію штату Індіана провести розслідування щодо цього офіцера, причетного до стрілянини”, – повідомив шериф округу Джаспер Патрік Вільямсон.

Метью Хаттл та його дядько Дейл Хаттл були серед сотні осіб, засуджених за штурм Капітолія. Хаттл перебував всередині Капітолія близько 10 хвилин. Згодом його засудили до шести місяців ув’язнення у межах угоди про визнання провини. З-під варти його випустили у липні 2024 року.

Його дядько раніше заявляв, що не жаліє про участь у штурмі.

“Мені не соромно бути там. Це був наш борг як патріотів”.

Метью Хаттл – не перший учасник штурму, який зазнав проблем з законом після помилування. Зокрема того тижня після помилування арештували Деніела Белла з Флориди: його звинуватили у зберіганні зброї.

  • Колишній офіцер поліції Метрополітену Майкл Фаноне, котрий постраждав під час штурму Капітолія США 6 січня 2021 року, заявив, що відчуває себе зрадженим своєю країною після того, як новообраний президент Дональд Трамп помилував близько 1,5 тисячі осіб, обвинувачених у нападі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.