У США понад сто керівників вишів підписали заяву проти політики Трампа в освіті

Джерело: Reuters

У США понад 100 президентів університетів, коледжів та наукових товариств у вівторок, 22 квітня опублікували спільну заяву, в якій виступили проти політики адміністрації Трампа щодо вищої освіти. Вони зібралися разом, аби висловити свою позицію після того, як Гарвард заявив про загрозу його незалежності з боку уряду.

У заяві, підписаній президентами таких закладів, як Принстон, Браун, Гавайський університет та Громадський коледж штату Коннектикут, критикується те, що було названо “безпрецедентним перевищенням повноважень уряду та політичним втручанням, яке наразі ставить під загрозу американську вищу освіту”.

“Ми відкриті до конструктивних реформ і не виступаємо проти законного державного нагляду. Однак ми повинні протистояти надмірному втручанню уряду в життя тих, хто навчається, живе і працює в наших університетських містечках”, – йдеться в заяві.

Білий дім не відповів на прохання прокоментувати цю заяву.

  • Адміністрація президента США Дональда Трампа заморозила 2,2 млрд доларів фінансування Гарварду після того, як університет відмовився виконувати вимоги щодо змін у політиці закладу.
  • Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.
  • Троє відомих професорів залишають Штати й викладацьку роботу в Єльському університеті через політику Трампа. Професор філософії Джейсон Стенлі та професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор, які перебувають у шлюбі, викладатимуть у Школі глобальних відносин та державної політики ім. Мунка при Університеті Торонто.

На засідання парламентського комітету 24 квітня винесуть законопроєкт про віртуальні активи, поінформував голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев.

Американський актор Джордж Клуні розповів, що вони з дружиною Амаль жодного разу не сварилися за всі 10 років шлюбу.

Папа Франциск помер від інсульту та незворотного серцево-судинного колапсу.

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще 14 високопоставлених російських кліриків, які сприяли захопленню церков на тимчасово окупованій частині України.

Проект Спеціального трибуналу зі злочину агресії РФ проти України готовий і чекає на політичне схвалення. Його неофіційно називають “трибуналом для Путіна”, оскільки у міжнародній юриспруденції відповідальним за злочин агресії вважається найвище керівництво держави.