У США пообіцяли підтримати союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні через загрозу Китаю
Джерело: The Associated Press
Міністр оборони США Піт Гегсет запевнив союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні в суботу, що вони не залишаться наодинці зі чимраз сильнішим військовим і економічним тиском з боку Китаю.
Він сказав, що Вашингтон посилить свою оборону за кордоном, щоб протистояти тому, що Пентагон вважає загрозами з боку Пекіна, особливо в його агресивній позиції щодо Тайваню. Китай провів численні навчання, щоб перевірити, як виглядатиме блокада самоврядного острова, який Пекін вважає своїм, а США пообіцяли захищати.
“Китайська армія тренується перед реальними діями. Ми не збираємося применшувати — загроза, яку становить Китай, реальна. І вона може бути неминучою”, – сказав Гегсет на конференції з безпеки в Сінгапурі.
Китай поставив собі за мету, щоб його збройні сили були здатні в разі потреби захопити Тайвань силою до 2027 року — термін, який експерти вважають швидше бажаною метою, ніж жорстким терміном початку війни.
Але Китай також побудував складні штучні острови в Південнокитайському морі для підтримки нових військових аванпостів і розробив високотехнологічні гіперзвукові і космічні можливості, які спонукають Сполучені Штати до створення власної системи протиракетної оборони “Золотий купол” космічного базування.
Очільник Пентагону сказав, що Китай вже не просто нарощує свої збройні сили для захоплення Тайваню, він “активно тренується для цього, щодня”.
Гегсет також засудив амбіції Китаю в Латинській Америці, зокрема його зусилля, спрямовані на посилення впливу над Панамським каналом.
Він закликав країни регіону збільшити витрати на оборону до рівня 5% від валового внутрішнього продукту, які зараз змушені виділяти європейські країни.
“Ми всі повинні зробити свій внесок”, – сказав міністр оборони США.
Після цього виступу глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас відповіла на слова Гегсета про те, що європейські країни повинні зосередити свої оборонні зусилля у власному регіоні і дати США зосередитись на Індо-Тихоокеанському регіоні. Вона сказала, що в умовах, коли північнокорейські війська воюють на боці Росії, а Китай підтримує Москву, європейська і азійська безпека “дуже тісно пов’язані між собою”.
- Супутникові знімки свідчать, що цього місяця Китай розмістив два свої найсучасніші бомбардувальники на спірних Парасельських островах у Південнокитайському морі.
- На думку The New York Times, президент США Дональд Трамп має намір поділити світ між США, Росією та Китаєм.
- 12 травня військові Тайваню провели перше бойове випробування реактивних систем залпового вогню HIMARS, що стало важливим етапом у посиленні обороноздатності острова на тлі зростаючої загрози з боку Китаю.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.