У США посилять контроль за дотриманням нафтових санкцій проти РФ – Reuters

Джерело: Reuters

У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.

Цей підхід відображає бажання Вашингтона заохотити покупців дотримуватися ліміту в $60 за барель, встановленого в грудні минулого року на морський експорт російської нафти G7, Європейським Союзом і Австралією у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України.

Вже зараз вартість бареля із РФ перевищує встановлений Заходом ліміт.

Одначе, зауважили джерела агентства, адміністрація Джо Байдена дотримуватиметься “м’якої тактики”.

Офіційні особи спілкуватимуться з представниками торгових будинків, страхових компаній та з власниками танкерів, нагадуючи про необхідність зберігати всі докази, що нафта з РФ була придбана за ціною, нижчою від $60.

Співрозмовник агентства в адміністрації Байдена повідомив, що такі розмови з постачальниками послуг ведуться систематично з дня набрання запровадження обмежень.

Санкції проти російської нафти запровадили 5 грудня 2022 року. З цього дня країни Євросоюзу припинили закупівлю нафти з РФ, що постачається морем. Разом з тим, почала діяти гранична ціна, яка заборонила західним компаніям страхувати і перевозити російські барелі, куплені дорожче за $60.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

Глава слідчого суду №1 Барселони Хоакін Агірре почав розслідування справи, пов’язаної з ймовірною причетністю Росії до намагання сепаратистів Каталонії проголосити у 2017 році незалежність від Іспанії.

Єврокомісія оштрафувала американського кондитерську компанію Mondelez на 337,5 мільйона євро за антиконкурентну поведінку та штучне завищення цін на продукти харчування.

2 липня мер Вільнюса Валдас Бенкунскас представив план оборони столиці Литві на випадок війни. Зокрема серед заходів розглядають також евакуацію містян.

2 липня опоненти “Національного об’єднання” у Франції активізували зусилля, намагаючись унеможливити прихід ультраправої партії до влади.