У США суд тимчасово заборонив адміністрації Трампа закрити «Радіо Свобода»
Федеральний суддя США тимчасово заборонив адміністрації Трампа закрити Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.
Окружний суддя США Ройс С. Ламберт видав тимчасовий обмежувальний наказ на користь Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, що дозволяє мовнику залишатися в ефірі та онлайн. Суддя заслухав аргументи 24 березня. Він постановив, що спроба позбавити групу коштів була “не підтверджена жодними фактами чи міркуваннями” та, ймовірно, порушила федеральний закон.
“Керівництво (Агентства глобальних медіа США, – ред.) не може одним реченням, яке практично не пропонує пояснень, змусити Радіо Свобода закритися — навіть якщо президент сказав їм це зробити”, – написав у рішенні суддя Ламберт, призначений Рейганом.
Як повідомляє CNN, це означає, що мовник, ймовірно, досягне успіху в ширшій справі. Ламберт заявив, що має намір ухвалити рішення “швидко” та попросив сторони подати пояснення до суду пізніше цього тижня.
“Ми впевнені, що закон на нашому боці, оскільки Конституція США надає Конгресу виключні повноваження гаманця. Незаконно відмовляти нам у коштах, які Конгрес вже виділив Радіо Свобода на решту цього фінансового року”, – зазначив генеральний директор Radio Free Europe Стівен Капус у заяві після слухань.
- 15 березня Агентство США з глобальних медіа (USAGM) повідомило Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода про припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації по всьому світу.
- Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода подало до суду на радницю Агентства США з глобальних медіа Кері Лейк і адміністрацію президента Дональда Трампа через спроби припинити фінансування організації.
- Агентство США з глобальних медіа (USAGM) зобов’язалося виділити частину коштів, що були виділені Конгресом, для Ради Вільної Європи/Радіо Свобода (РВЄ/РС), напередодні судових слухань за позовом мовника проти уряду щодо спроби агентства припинити федеральне фінансування РВЄ/РС.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.