У США вперше виготовили партію збагаченого урану: це позбавить країну залежності від РФ

Джерело: виступ Джо Байдена на конференції IBEW

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден повідомив, що завод IBEW на півдні Огайо вперше виробив 200 фунтів (90 кг) збагаченого урану.

Поступово США позбуваються залежності від РФ у галузі ядерної енергетики.

Байден наголосив, що це перший такий крок в історії США. До кінця року країна планує отримати майже тонну збагаченого урану, чого вистачить для забезпечення енергією 100 тисяч будинків у США.

Занадто довго ми покладалися на імпортований уран для живлення ядерних реакторів — імпортований з таких місць, як Росія, якій ми зовсім не можемо довіряти. Моя адміністрація працює над тим, щоб усе це змінити. Ми інвестуємо 3,4 мільярда доларів у виробництво сучасного ядерного палива прямо тут, в Америці.

Він додав, що це буде “справді революційний період” для країни.

Зауважимо, 14 грудня 2023 року Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.

Законопроєкт, що схвалений цього тижня Сенатом, погоджений Палатою представників 310 голосами проти 118.

Рішення є частиною ширшого плану відновлення внутрішнього ланцюжка постачань урану в США і поступовою відмовою залежності від Росії.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації США, основним постачальником збагаченого урану до Сполучених Штатів є РФ. Та окрім цього, країна отримує постачання з Німеччини, Великої Британії, Нідерландів та інших держав.

Зауважується, що це вимагатиме від Міністерства енергетики США закуповувати щонайменше 20 метричних тонн на рік високозбагаченого реакторного палива, відомого як HALEU, в американських компаній до кінця 2027 року.

Однак фінансування цих зусиль на мільярди доларів зупинилося в Сенаті після того, як республіканці заблокували законопроєкт про допомогу Україні, який включав передбачені кошти.

  • 28 грудня 2023 року Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.
  • Іран знову розпочав нарощувати темпи виробництва збагаченого урану, вийшовши на дев’ять кілограмів на місяць, вважає Міжнародне агентство з атомної енергії.
  • Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
  • Наразі приблизно половина світових постачань урану надходить із Росії, що не влаштовує лідерів у США та Європі після вторгнення Росії в Україну. У віддаленому куточку Нью-Мексико знаходився пустий завод, який розбудували й зараз він забезпечує приблизно одну третину попиту США на збагачений уран і знаходиться в процесі збільшення виробництва на 15%.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.