У світі все більше людей відмовляються від перегляду новин — опитування

Джерело: дослідження Digital News Report 2024, проведене Reuters Institute for the Study of Journalism

Четверо з десяти респондентів (39%) свідомо уникають перегляду новин, що на 10% більше, ніж у 2017 році. Відмову від новин пов’язують з пандемією COVID-19, війною в Україні та бойовими зіткненнями Близькому Сході. Усі ці події  значно вплинули на психічний стан багатьох людей.

Опитування провели у січні-лютому в 47 країнах серед 95 тисяч осіб. За його результатами стало відомо, що прагнення людей уникати новин перебуває на рекордно високому рівні.

Хоча вибори в низці країн, наприклад США, підвищили інтерес до новин у цих країнах – загальна тенденція до зниження уваги до новин зберігається. З 2017 року кількість тих, хто уважно стежить за новинами, зменшилася з 63% до 47%.

Протягом останнього десятиліття аудиторія традиційних джерел новин, таких як телебачення і друковані видання, різко скоротилася. Молодь воліє дізнаватися новини в інтернеті або через соціальні мережі.

Наприклад, у Польщі 72% заявили, що отримують новини онлайн, 54% – з телебачення і лише 10% – із друкованих ЗМІ. Найбільшою соцмережею для отримання новин залишається Facebook, але фіксується зниження її популярності.

Надалі йдуть YouTube і WhatsApp, натомість TikTok переживає підйом – за своєю популярністю ця платформа вперше обігнала X (Twitter). Серед 18-24-річних людей популярність формату TikTok із короткими відео дуже висока – 23%.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.