У світі все більше людей відмовляються від перегляду новин — опитування

Джерело: дослідження Digital News Report 2024, проведене Reuters Institute for the Study of Journalism

Четверо з десяти респондентів (39%) свідомо уникають перегляду новин, що на 10% більше, ніж у 2017 році. Відмову від новин пов’язують з пандемією COVID-19, війною в Україні та бойовими зіткненнями Близькому Сході. Усі ці події  значно вплинули на психічний стан багатьох людей.

Опитування провели у січні-лютому в 47 країнах серед 95 тисяч осіб. За його результатами стало відомо, що прагнення людей уникати новин перебуває на рекордно високому рівні.

Хоча вибори в низці країн, наприклад США, підвищили інтерес до новин у цих країнах – загальна тенденція до зниження уваги до новин зберігається. З 2017 року кількість тих, хто уважно стежить за новинами, зменшилася з 63% до 47%.

Протягом останнього десятиліття аудиторія традиційних джерел новин, таких як телебачення і друковані видання, різко скоротилася. Молодь воліє дізнаватися новини в інтернеті або через соціальні мережі.

Наприклад, у Польщі 72% заявили, що отримують новини онлайн, 54% – з телебачення і лише 10% – із друкованих ЗМІ. Найбільшою соцмережею для отримання новин залишається Facebook, але фіксується зниження її популярності.

Надалі йдуть YouTube і WhatsApp, натомість TikTok переживає підйом – за своєю популярністю ця платформа вперше обігнала X (Twitter). Серед 18-24-річних людей популярність формату TikTok із короткими відео дуже висока – 23%.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.