У Театрі на Подолі інтерпретували п’єсу «Хазяїн»: Зеленського перейменували в Залуського

Джерело: проєкт “По той бік новин”

26 листопада на новій сцені у Театрі на Подолі відбулася прем’єра нового прочитання п’єси “Хазяїн” українського класика Івана Карпенко-Карого режисера Івана Уривського.

В інформаційному проєкті “По той бік новин” зауважили, що у п’єсі Івана Карпенка-Карого одного з економів звати Зеленським. Водночас в однойменній виставі в Театрі на Подолі цього героя вже перейменували Залуським.

Читачі закликали перевірити інформацію, викладену на скрині під одним з дописів, де автор стверджує, що у п’єсі “Хазяїн” одного з діючих персонажів перейменували.

Джерело: “По той бік новин”/Facebook

Так, у класичному варіанті є не дуже вправний економ, на прізвище Зеленський. У творі він скаржиться на підлеглих йому “холопів”, що “силу мають”, боїться, що вони “можуть наговорити зайве”.

У сучасній постановці, за версією режисера Уривського, події “Хазяїна” перенесені в сьогодення, і Зеленський вже став Залуським. Натомість усі інші герої залишилися при своїх іменах і прізвищах.

Це не оригінальна постановка, а сучасне бачення режисера Івана Уривського.

Той самий, хоч і переосмислений, Зеленський, за версією режисера, вже зветься Залуським. Його грає актор Сергій Сипливий.

Як зауважив раніше режисер, “Хазяїн” Карпенка-Карого, – це “історія про корупцію, яка починається з тебе”.

Довідка. “Хазяїн” – класичний твір української літератури, соціально-сатирична п’єса, написана у жанрі трагікомедії в 1900 році. У ній драматург висвітлює явище становлення нової селянської української буржуазії в кінці XIX ст. Автор характеризував п’єсу як злу сатиру на людську любов до стяжання без жодної іншої мети.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.