У Туреччині археологи знайшли одну з найдавніших скульптур із зображенням людини
Джерело: Hypebeast
Археологи у Туреччині нещодавно знайшли витвір мистецтва заввишки приблизно 2 метри, який називають однією з найдавніших скульптур із зображенням людини в історії.
Ця статуя датується 9400 роком до н. е. і має чітко впізнавані риси обличчя, а також різьблений хребет, ребра та плечі.
Розкопки проводилися в Карахан-Тепе, доісторичному місці на південному сході Туреччини, яке сусідить з глибоко релігійними громадами, такими як Гебеклі-Тепе, які, як кажуть, пов’язані з біблійною розповіддю про Ноя.
За словами Міністерства культури і туризму Туреччини, знайдений витвір мистецтва є “однією з найбільш реалістичних скульптур того періоду”.
- У двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини київські митники виявили археологічні знахідки VIII ст. до н.е. – ХІІІ ст. н.е. Серед сотні предметів були стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу.
- Після різкого спаду води внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС на території заповідника “Хортиця” знайдено кілька сотень археологічних предметів, виготовлених з металу, кераміки та дерева, а також понад тисячу фрагментів керамічних виробів.
- Представники музею Глазго повідомили, що статуя французького скульптора Огюста Родена, що належить до його знаменитої групи “Буржуа де Кале”, зараз “не знаходиться” в колекції мистецтва Глазго.
Міністр імміграції Данії Мортен Бєдсков заявив, що уряд відновить розслідування щодо можливості заборони мусульманського заклику до молитви по всій країні, стверджуючи, що те, що він назвав повзучою “ісламізацією”, займає надто багато громадського простору.
В Запоріжжі кількість поранених внаслідок російської атаки зросла до дев’яти. Усі постраждалі – жінки віком від 21 до 86 років.
Керівник Офісу президента Кирило Буданов під час відкритої бесіди зі студентами Києво-Могилянської академії прокоментував інформацію щодо буцімто масової міграції в Україні.
В Укргідрометцентрі попередили про сильну спеку в Україні у період з 28 по 30 червня.
Міністерство освіти і науки України відреагувало на подання омбудсмана Дмитра Лубінця, який закликав уряд знизити граничний бал НМТ для конкурсного відбору зі 150 до 130.