У Венесуелі анулювали паспорти десятків активістів і журналістів – FT
Джерело: Financial Times
Венесуела анулювала паспорти десятків журналістів та активістів після того, як Ніколас Мадуро оголосив про перемогу на виборах.
За даними правозахисної групи Laboratorio de Paz, яка базується в Каракасі, щонайменше 40 особам – переважно журналістам і правозахисникам – анулювали паспорти без пояснення причин. Вони зауважили, що ця цифра може бути набагато вищою через страх венесуельців повідомляти про ці випадки.
Документи також було вилучено у деяких осіб при спробі сісти на рейс з головного аеропорту країни.
“На відміну від вбивства або тортур, які мають більш високу політичну ціну, уряд виявив, що скасування паспортів є ефективним способом нейтралізувати і заглушити голоси критиків з мінімальними зусиллями”, – сказав співдиректор Laboratorio de Paz Рафаель Ускатегі.
Як розповіли у виданні, Мадуро також намагається придушити інакомислення в Інтернеті, заблокувавши доступ до соцмережі X і закликавши громадян видалити широко використовуваний месенджер WhatsApp.
З моменту приходу до влади Мадуро в 2013 році понад 7 мільйонів венесуельців залишили країну.
- У Венесуелі від жовтня почали святкувати Різдво. Міста прикрасили святковими декораціями, щоб відволікти населення від нещодавніх скандальних виборів.
Під час рейсу авіакомпанії Ryanair до Іспанії жінка народила дівчинку.
14 травня, у День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни, Головний рабин України Моше Реувен Асман висловив глибоку вдячність усім, хто проявив людяність. Він наголосив, що українці не відвернулися від євреїв у найстрашніші часи.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.
14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.