У віці 113 років померла найстарша з тих, хто пережив Голокост

Джерело: АР
У США померла 113-річна Роуз Жироне, яка вважалася найстаршою з тих, хто пережив Голокост.
Жироне народилася 13 січня 1912 року в Янові, Польща. Як вона розповіла в 1996 році в інтерв’ю для Фонду Шоа Університету штату Каліфорнія, її сім’я переїхала до німецького Гамбурга, коли їй було 6 років.
У 1937 році у Бреслау (нині Вроцлав, Польща) Жироне вийшла заміж. Коли вона була на 9-му місяці вагітності, нацисти забрали її чоловіка до концентраційного табору Бухенвальд. Після народження доньки у 1938 році Жироне змогла отримати китайські візи і домогтися звільнення чоловіка.
Який час вони жили в Шанхаї, а в 1941 році єврейських біженців зігнали в гетто. Сім’я з трьох осіб жила у ванній кімнаті будинку.
За даними видання, коли війна закінчилася, вони отримали листи від родичів у США і з їхньою допомогою перебрались до Сан-Франциско в 1947 році.
Згідно з дослідженням, оприлюдненим минулого року Claims Conference, Жироне була однією з 245 000 вцілілих під час Голокосту, які досі живуть у більш ніж 90 країнах світу. Середній вік їх становить 86 років.
- На 89 році життя померла американська соул-співачка Роберта Флек, перша виконавиця хіта “Killing Me Softly With His Song”.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.