У віці 82 років помер президент Намібії

Джерело: dpa

82-річний президент Намібії Хаге Гейнгоб помер у столичній лікарні у неділю, 4 лютого.

За даними видання, Гейнгоб проходив лікування в приватній лікарні в столиці Намібії Віндгуку після того, як у нього діагностували рак. До цього він декілька днів провів у США, де отримав “дводенне новаторське лікування ракових клітин”.

“Нація Намібії втратила видатного слугу народу, ікону визвольної боротьби, головного архітектора нашої конституції та опору намібійського дому”, – прокоментував віцепрезидент Нанголо Мбумба, який тимчасово буде виконувати обов’язки президента.

За його словами, Кабінет міністрів збереться негайно, щоб прийняти необхідні державні заходи, і з цього приводу будуть зроблені додаткові оголошення.

ДОВІДКОВО. Гейнгоб був третім президентом Намібії і перебував на посаді з 2015 року. До президентства він двічі обіймав посаду прем’єр-міністра. Був однією з провідних політичних фігур країни і відіграв вирішальну роль до того, як Намібія здобула Намібією незалежність в 1990 році.

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.

11 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що масштабна пожежа, яка майже повністю знищила торговий центр Marywilska у Варшаві в травні 2024 року, була результатом підпалу, організованого російськими спецслужбами.

11 травня високопосадовці США повідомили про “значний прогрес” після дводенних торговельних переговорів із Китаєм у Женеві, натякаючи на досягнення угоди, яка може мати суттєві наслідки для глобальної економіки.