У віці 82 років помер президент Намібії

Джерело: dpa

82-річний президент Намібії Хаге Гейнгоб помер у столичній лікарні у неділю, 4 лютого.

За даними видання, Гейнгоб проходив лікування в приватній лікарні в столиці Намібії Віндгуку після того, як у нього діагностували рак. До цього він декілька днів провів у США, де отримав “дводенне новаторське лікування ракових клітин”.

“Нація Намібії втратила видатного слугу народу, ікону визвольної боротьби, головного архітектора нашої конституції та опору намібійського дому”, – прокоментував віцепрезидент Нанголо Мбумба, який тимчасово буде виконувати обов’язки президента.

За його словами, Кабінет міністрів збереться негайно, щоб прийняти необхідні державні заходи, і з цього приводу будуть зроблені додаткові оголошення.

ДОВІДКОВО. Гейнгоб був третім президентом Намібії і перебував на посаді з 2015 року. До президентства він двічі обіймав посаду прем’єр-міністра. Був однією з провідних політичних фігур країни і відіграв вирішальну роль до того, як Намібія здобула Намібією незалежність в 1990 році.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.

Служба безпеки України та Національна поліція затримали в Києві дві групи диверсантів, які діяли на замовлення російських спецслужб. Зловмисники підпалювали військові автомобілі та релейні шафи “Укрзалізниці”.

Радники майбутнього президента США Дональда Трампа визнали, що для досягнення мирної угоди між Україною та РФ потрібні місяці, а не один день, як обіцяв Трамп у передвиборчій кампанії.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заявило, що не може впливати на показ сюжетів про езотеричні практики в етері телемарафону.

Міністерство національної оборони Тайваню оголосило про посилення спостереження в чотирьох ключових морських районах, де розташовані підводні волоконно-оптичні кабелі. Це рішення прийняте після інциденту, коли китайське судно, ймовірно, пошкодило один із кабелів неподалік гавані Кілун.