У власність держави повернули землі оборони вартістю понад 24 млн грн
Джерело: пресслужба Офіс Генпрокурора
У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
Зауважується, що спецпрокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора у Верховному Суді домоглася повернення державі та оборонному відомству 3 га земель вартістю понад 24 млн грн.
У пресслужбі нагадали, що у 2009 році в порушення вимог законодавства Бориспільською районною державною адміністрацією поза межами власних повноважень передано у власність громадян землі військового полігону. Згодом землі відчужили приватні суб’єкти господарювання, а після чого передали в іпотеку державного банку під значну суму кредитних коштів.
Наголошується, що було фактично припинено право власності держави на землі оборони в обхід законодавчим заборонам, без згоди власника землі – Київської обласної державної адміністрації.
Верховний Суд підтримав позицію судів попередніх інстанцій про те, що земельні ділянки надано незаконно. Оскільки землі оборони можуть перебувати лише у державній власності та порядок їх використання встановлюється законом, жодних погоджень щодо зміни цільового використання земель оборони не було.
Нині землі фактично повернуто державі та оборонному відомству.
- Міжнародний арбітражний суд в Гаазі повністю задовольнив позов компанії ДТЕК проти Росії щодо захоплених активів у тимчасово окупованому Криму.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.
- “ПриватБанку” повернули контроль на 245 заправками, що належали компанії з групи “Приват” Ігорю Коломойському. Попри умови лізингу Центральний апеляційний господарський суд 1 листопада ухвалив рішення на користь банку.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.