У власність держави повернули землі оборони вартістю понад 24 млн грн
Джерело: пресслужба Офіс Генпрокурора
У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
Зауважується, що спецпрокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора у Верховному Суді домоглася повернення державі та оборонному відомству 3 га земель вартістю понад 24 млн грн.
У пресслужбі нагадали, що у 2009 році в порушення вимог законодавства Бориспільською районною державною адміністрацією поза межами власних повноважень передано у власність громадян землі військового полігону. Згодом землі відчужили приватні суб’єкти господарювання, а після чого передали в іпотеку державного банку під значну суму кредитних коштів.
Наголошується, що було фактично припинено право власності держави на землі оборони в обхід законодавчим заборонам, без згоди власника землі – Київської обласної державної адміністрації.
Верховний Суд підтримав позицію судів попередніх інстанцій про те, що земельні ділянки надано незаконно. Оскільки землі оборони можуть перебувати лише у державній власності та порядок їх використання встановлюється законом, жодних погоджень щодо зміни цільового використання земель оборони не було.
Нині землі фактично повернуто державі та оборонному відомству.
- Міжнародний арбітражний суд в Гаазі повністю задовольнив позов компанії ДТЕК проти Росії щодо захоплених активів у тимчасово окупованому Криму.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.
- “ПриватБанку” повернули контроль на 245 заправками, що належали компанії з групи “Приват” Ігорю Коломойському. Попри умови лізингу Центральний апеляційний господарський суд 1 листопада ухвалив рішення на користь банку.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.