У власність держави повернули землі оборони вартістю понад 24 млн грн

Джерело: пресслужба Офіс Генпрокурора

У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.

Зауважується, що спецпрокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора у Верховному Суді домоглася повернення державі та оборонному відомству 3 га земель вартістю понад 24 млн грн.

У пресслужбі нагадали, що у 2009 році в порушення вимог законодавства Бориспільською районною державною адміністрацією поза межами власних повноважень передано у власність громадян землі військового полігону. Згодом землі відчужили приватні суб’єкти господарювання, а після чого передали в іпотеку державного банку під значну суму кредитних коштів.

Наголошується, що було фактично припинено право власності держави на землі оборони в обхід законодавчим заборонам, без згоди власника землі – Київської обласної державної адміністрації.

Верховний Суд підтримав позицію судів попередніх інстанцій про те, що земельні ділянки надано незаконно. Оскільки землі оборони можуть перебувати лише у державній власності та порядок їх використання встановлюється законом, жодних погоджень щодо зміни цільового використання земель оборони не було.

Нині землі фактично повернуто державі та оборонному відомству.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.