У Вовчанську звільнили агрегатний завод — розвідка

Джерело: ГУР МОУ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про успішне звільнення та зачистку Вовчанського агрегатного заводу в Харківській області. Операцію провели сили спеціальних підрозділів розвідки, які системно звільняли територію заводу від російських військових, знищивши ворога у всіх будівлях об’єкта.

Звіт про успішне завершення операції надано 24 вересня о 14:40. Командир спецпідрозділу ГУР Тимур повідомив начальнику ГУР Міністерства оборони України Кирилу Буданову про повне звільнення території заводу та знищення противника.

Операцію здійснили спеціальні групи ГУР під назвами “Стугна”, “Парагон”, “Юнгер”, БДК і “Терор”. Українські бійці працювали в умовах щільної забудови, де постійно вступали в контактні бої з окупантами. В окремих випадках українські спецпризначенці змушені були вступати у рукопашні сутички з противником.

Російські сили використовували Вовчанський агрегатний завод як свій укріплений оборонний пункт, перетворивши його на своєрідну “фортецю” для пропагандистських цілей. Оборону заводу забезпечували одні з найбільш мотивованих та професійних підрозділів, зокрема бійці 45-ї бригади спеціального призначення повітряно-десантних військ Росії з Кубінки, Москви.

Противник також активно застосовував важке озброєння, включаючи артилерію, ударні дрони-камікадзе, кориговані авіаційні бомби (КАБи) та важкі вогнеметні системи “Солнцепьок”. Однак, попри всі зусилля ворога, українським спецпризначенцям вдалося знищити противника, взяти полонених та поповнити обмінний фонд.

Після завершення операції територію заводу, яка включала 30 будівель, повністю зачищено і передано під контроль Збройних сил України.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.