У В’єтнамі магнатку засудили до смертної кари через шахрайство на суму понад $12 млрд
Джерело: CNN
Магнатку з нерухомості Труонг Май Лань засуджено до смертної кари у В’єтнамі за її роль у справі про фінансове шахрайство на суму 304 трильйони донгів (12,46 мільярда доларів), що стало найбільшим в історії країни.
За даними державних ЗМІ, суд у діловому центрі В’єтнаму Хошимін визнав Труонг Май Лань винною у розтраті, хабарництві та порушенні банківських правил.
Цей судовий процес є частиною кампанії проти хабарництва, яку обіцяв викорінити лідер правлячої Комуністичної партії В’єтнаму Нгуєн Фу Чонг. Репресії, що отримали назву “палаюча піч”, призвели до притягнення до відповідальності сотень високопоставлених чиновників і високопоставлених бізнес-менеджерів.
Слідство звинуватило Труонг Май Лань та її спільників у виведенні понад 304 трильйонів донгів із Сайгонського акціонерного комерційного банку (SCB). Їх обвинувачено в організації незаконних кредитів підставним компаніям.
Представники Лань повідомили, що вона подасть апеляцію на вирок.
- В’єтнамська влада у липні цього року планує розпочати збір біометричної інформації своїх громадян для їх ідентифікації.
В Україні сотні тисяч абонентів залишились без електроенергії після ранкових ракетних обстрілів РФ. Чи не найбільше постраждали західні регіони. По всій Україні діють екстрені відключення.
Франція визнала, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу має дипломатичний імунітет на її території щодо ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом (МКС). Міністерство закордонних справ Франції заявило, що ця позиція базується на тому, що Ізраїль не є підписантом Римського статуту, засновницького документа МКС.
Володимир Бірчак – історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання “Історична правда”, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху та військовий ЗСУ – зреагував на те, що Україна дозволила полякам проводити ексгумацію жертв Волинської трагедії.
Протягом ранку 28 листопада РФ двічі завдала ракетного удару по Україні. Спершу було запущено ракети з Чорного моря. Після відбиття цієї атаки у повітряний простір увійшли ракети, випущені з авіації.
Рішення президента США Джо Байдена завдати ударів американськими ракетами углиб РФ не збільшило ризик ядерної атаки, навіть на попри погрозливу риторику у Кремлі.