У ЄС заперечили ймовірність запровадження санкцій проти Такера Карлсона

Джерело: DW

У Євросоюзі заперечили чутки про намір запровадити санкції проти американського журналіста Такера Карлсона, який днями прибув до РФ, аби взяти інтерв’ю у президента Росії Володимир Путіна.

“Ні, щодо цієї персони в інститути Євросоюзу не вносили подібної пропозиції, і дискусії щодо цього теж не ведуться”, – повідомив офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано.

Що передувало?

Депутати Європейського парламенту закликали запровадити санкції проти колишнього ведучого телеканалу Fox News Такера Карлсона через його наміри взяти інтерв’ю у Володимира Путіна.

Один з євродепутатів, Урмас Пает назвав наміри Карлсона наданням платформи тому, “кого звинувачують у злочинах геноциду”. На його думку, надавати слово Путіну “неправильно”.

За таку пропаганду злочинного режиму можуть бути запроваджені санкції, включаючи передусім заборону на в’їзд до країн Європейського союзу.

“Оскільки Путін є воєнним злочинцем, а ЄС накладає санкції на всіх, хто допомагає йому в цьому, видається логічним, щоб Служба зовнішніх справ (ЄС) також розглянула його справу”, – сказав депутат Європейського парламенту Гі Вергофстадт .

Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні. 

Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.