У Європі посилюють заходи безпеки для єврейської громади на тлі атаки ХАМАС на Ізраїль

Джерело: Politico

Велика Британія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія посилили поліцейський захист єврейських громад після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня та на тлі подальшої ескалації конфлікту.

Як розповіли у виданні, уряди по всій Європі побоюються зростання антисемітських актів у зв’язку з розгортанням бойових дій між Ізраїлем і підтримуваними Іраном бойовиками палестинського руху ХАМАС у Секторі Гази, які прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу оголосив війною.

Так, у Лондоні прихильники палестинців святкували напад ХАМАСу, що змусило поліцію створити “заспокійливі патрулі”. За словами співробітників столичної поліції Лондона, конфлікт може призвести до протестів у найближчі дні.

“Ми забезпечимо наявність відповідного плану охорони правопорядку, щоб збалансувати право на протест і не допустити порушення спокою лондонців”, – йдеться в заяві поліції Лондону.

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен зауважив, що він попросив префектів по всій Франції посилити безпеку єврейської громади, і що поки що “немає ніяких загроз”, але він скличе нараду для оцінки ситуації.

Водночас Берлінська поліція заявила, що “посилила заходи безпеки в єврейських та ізраїльських установах” після нападів ХАМАСу. Центральна рада євреїв Німеччини написала, що вони “знаходяться в інтенсивному контакті” з владою.

“Це стосується і наступного: ніякого насильства, ніяких заворушень і ніякої ненависті на німецьких вулицях”, – вказано в заяві ради.

За даними неурядової організації Антидифамаційної ліги, “екстремісти, здається, підбадьорені атакою ХАМАС і посилили свою агресивну риторику, публікуючи сповнені ненависті повідомлення і заклики до подальшої агресії проти Ізраїлю і його прихильників, натякаючи на потенційне зростання насильства на ґрунті антисемітизму”.

Також у виданні додали, що заходи щодо захисту єврейської громади були прийняті в Іспанії та Італії.

24 січня Державний департамент США видав указ про “призупинення роботи” щодо усієї чинної іноземної допомоги та зупинив надання нової допомоги, виконуючи розпорядження президента Дональда Трампа.

Президент США, Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен наголосив на серйозності своїх намірів щодо Гренландії, хоча уряд Данії відразу відкинув ідею продажу острова.

Тисячі протестувальників зібралися на центральній площі Братислави в п’ятницю, тримаючи банери проти політичного зближення прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з Росією.

Російська вугільна промисловість переживає кризу через загрозу банкрутства шахт на фоні низьких світових цін.

23 січня у найбільшій галереї сучасного мистецтва України Art Ukraine Gallery відбувся благодійний перформанс SOUL за участі легендарного художника Анатолія Криволапа та всесвітньо відомої мисткині й голівудської акторки українського походження Марини Мазепи.