У Євросоюзі заявили, що заморожені російські активи потрібно направити на допомогу Україні
Джерело: The Guardian
Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.
ЄС вже почав виділяти Україні кошти, отримані з доходів заморожених російських активів, однак виділяти самі активи поки не готовий через побоювання щодо законності такого кроку. Зауважимо, що у Євросоюзі заморожено 210 мільярдів євро активів РФ.
За словами Каллас, яка раніше обіймала посаду прем’єр-міністерки Естонії, попри всю “делікатність… якось ми цього досягнемо”.
На думку головної дипломатки ЄС, ці кошти зможуть покрити всі збитки, завдані Україні через воєнні дії Росії.
“Краще мати маленьку пташку у руках, аніж великого птаха на даху. Так що у нас є маленька пташка у руках (заморожені активи), і це інструмент, щоб також тиснути на Росію”, – сказала вона.
Пропозиція Каллас з’явилася на тлі збільшення питань по те, як продовжувати допомагати Україні зараз та оплатити колосальні рахунки за відновлення після війни.
У першому інтерв’ю після вступу на нову посаду вона заявила, що Європа повинна збільшити допомогу Україні, якщо США припинять фінансування. За її словами, ця підтримка “не є благодійністю”, а відповідає інтересам Європи та США.
“Якщо вони (США) зменшать допомогу, то нам потрібно буде продовжувати підтримувати Україну. Тому що я хвилююсь про те, що буде, якщо переможе Росія. Я думаю, у нас буде більш війн, масштабніших війн”,- додала Каллас.
Вона наголосила, що допомога Україні – це інвестиції у безпеку Європи та глобальну безпеку, посилаючись на залучення військ КНДР до російсько-української війни та спільні навчання РФ і Китаю у Південнокитайському морі.
“Китай також вчиться на тому, що робить Росія”, – сказала Каллас.
Прокоментувала вона й телефонні розмови канцлера ФРН Олафа Шольца і прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом РФ Володимиром Путіним.
“Вони роблять це у внутрішніх цілях. Тому я б такого не робила, але не мені це критикувати”, – сказала Каллас.
Однак, додала вона, питання розмов європейських лідерів з російським обговорять вже у понеділок на зустрічі глав МЗС країн-членів ЄС.
“Міністри оцінять, чому деякі члени роблять це, чого вони прагнуть цим досягти і чи є якась додаткова цінність (цих розмов). Путін справді хоче принизити Європу Це те, про що ми повинні постійно пам’ятати”, – сказала Каллас.
За її словами, Путін сподівається “пережити” західних союзників України, але Україна, як і раніше, може виграти.
“Те, що ми побачили у Сирії, (це) те, що вони не здатні продовжувати боротьбу”, – наголосила Кая Каллас.
- 4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах.
- 10 грудня міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні кредиту на 20 мільярдів доларів США. Його гаситимуть коштом заморожених російських активів.
22 липня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівнику підрозділу НАБУ з дислокацією в м. Дніпро, підозрюваного у пособництві РФ.
Адміністрація президента США оприлюднила понад 230 тисяч файлів, пов’язаних з убивством темношкірого лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга у квітні 1968 року.
Детективи Бюро економічної безпеки у Волинській області викрили групу осіб, які підпільно виготовляли сигарети на території дитячого табору.
З початку року в Україні проти аналогічного періоду минулого року захворюваність на кір зросла більш ніж в 11 разів, поінформував заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я Олексій Даниленко.
Народна депутатка від “Євросолідарності” Вікторія Сюмар заявила, що резонансний законопроєкт №12414 суперечить умовам, які прописані в документах, за якими Україна отримує фінансову допомогу від Європейського Союзу.