У Запоріжжі розпочали зведення підземних шкіл

Джерело: Іван Федоров/Telegram

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

Будівництво розпочали на п’яти локаціях, — зазначив Федоров.

За його словами, глобальна задача – аби 50 тисяч учнів Запорізької області мали можливість навчатись офлайн. Ініціативу реалізують спільно з міською владою.

Зважаючи на всі ризики прифронтової території, Рада оборони Запорізької області вирішила, що весь освітній процес має відбуватися в укриттях.

Зокрема будівництво укриття для спеціалізованої школи “Січовий колегіум” розпочали понад тиждень тому. В ОВА планують, що навчання проходитиме у дві зміни і 1000 дітей зможуть відвідувати школу.

Зауважується, що вартість будівництва становить понад 112 млн грн. У планах – здати обʼєкт у IV кварталі 2024 року.

Це надскладно. Запоріжжя ще не виконувало такі масштабні проєкти у такі строки. Та ми докладемо максимум зусиль, щоб реалізувати проєкт у найкоротші терміни і з найвищою якістю, — наголосив голова ОВА.

У травні Федоров повідомив, що перші три школи планують побудувати в Запоріжжі та ще дві – в області.

Вони стануть освітньою платформою для дітей одразу декількох районів обласного центру і декількох населених пунктів області. Наша мета – надати можливість всім дітям, які цього хочуть, повернутися до навчання офлайн. Загалом у перспективі – 10 підземних шкіл, – повідомив голова ОВА.

Загальна сума субвенції від держави – до 500 мільйонів гривень.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.