У звіті, який представлять 8 листопада, оцінять заявку України на членство в ЄС – Reuters
Джерело: Reuters
Виконавча влада Європейського Союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в заявці на членство в ЄС, що є ключовим кроком у рішенні блоку щодо початку переговорів про вступ, заявили троє чиновників.
Оцінку буде представлено в щорічному звіті Європейської комісії, де детально буде описано, наскільки країни, які бажають приєднатися до блоку, просунулися у виконанні необхідних економічних, правових та інших критеріїв.
Очікується, що під час саміту лідерів ЄС 14-15 грудня буде прийнято рішення щодо початку офіційних переговорів про членство з Україною.
- Ексочільник Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна поки що не відповідає критеріям для членства в ЄС через корупцію на всіх рівнях.
- Група українських державних службовців завершила тижневу навчальну програму з підготовки експертів у сфері європейської інтеграції, організованої Міністерством закордонних справ Румунії та Румунською агенцією розвитку міжнародної співпраці у співпраці з урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
- На думку президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Україні та Молдові необхідно надати право на вступ до ЄС. Як вона заявила, тоді країни не потраплять під вплив держав, що не поділяють цінності Євросоюзу.
- Найімовірніше Франція та Німеччина підтримують початок переговорів про приєднання України до ЄС, утім, основною перешкодою на шляху до вступу може стати Угорщина.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.