Удар по Львову: росіяни знищили 300 тонн гуманітарної допомоги, зокрема з Ватикану

Джерело: благодійна організація “Карітас-Спес Україна” у Facebook та єпископ-помічник Львівської архідієцезії Римо-Католицької церкви Едвард Кава
Уночі 19 вересня російські військові влучили у промислове підприємство у Львові. Внаслідок атаки дотла згорів склад гуманітарної допомоги.
За словами Едварда Кави, “згоріло практично все, що було на складі”.
“Тобто більше ніж 15 фур гуманітарної допомоги… Дякувати Богу, на нашому складі не було жертв, але на складі поруч є, на жаль, одна людська жертва”, – зазначив він.
На складі знаходилися речі, взуття, їжа і генератори, отримані зокрема з Ватикану.
У “Карітас-Спес Україна” зауважили, що суму збитків зможуть підрахувати пізніше. Нині зараз на місці події працюють спецслужби.
Росіяни знищили 33 палети із продуктовими наборами, 10 палет із гігієнічними наборами та консервами, 10 палет з генераторами та одягом. Загалом на складі було близько 300 тонн гуманітарних вантажів. Утім, зі складу вдалося врятувати транспортні засоби з гумвантажем.
Що відомо про атаку на Львів?
Уночі 19 вересня війська РФ випустили по Україні 30 дронів-камікадзе. З них 27 було збито, 7 з яких – над Львівською областю.
Загалом на Львівщину летіло 18 БпЛА, з яких три влучили у промисловий склад у самому Львові.
Внаслідок удару виникла масштабна пожежа на площі понад 9000 квадратних метрів, яку рятувальники ліквідують досі. Постраждало двоє осіб – чоловік та жінка. Чоловіка у стані середньої важкості госпіталізували, а постраждала жінка шпиталізації не потребувала.
- Під завалами промислового складу Львова, який цієї ночі окупанти атакували безпілотниками, виявили тіло загиблого чоловіка.
Українське науково-дослідницьке судно “Ноосфера” завершило четвертий антарктичний сезон. Корабель перебуватиме у порту тимчасової дислокації — Кейптауні.
11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.
Переговори між американськими та китайськими офіційними особами в Женеві продовжилися 11 травня. Обидві сторони обговорювали шляхи деескалації торговельної війни, котра вже загрожує завдати значної шкоди світовій економіці.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.