Угорщина назвала умову, за якої може зняти вето на допомогу Україні від ЄС — Politico
Джерело: Politico
Будапешт розглядає можливість скасування вето щодо надання допомоги Україні з боку ЄС, якщо Європейська рада одностайно схвалить фінансування на щорічній основі.
У виданні підкреслили, що на практиці це надасть Орбану можливість блокувати фінансування України з боку ЄС щороку або ж отримувати поступки від Брюсселя за відмову від права вето.
Угорщина висловила цю пропозицію під час зустрічі 27 бюджетних експертів ЄС 5 січня. За словами дипломата, план передбачає річне надання Україні блоком 12,5 млрд євро грантів і кредитів, що в сумі складає 50 млрд євро протягом чотирьох років.
Хоча ця ідея вже раніше висловлювалася Угорщиною, вона вказує на значні маневри в підході Орбана в останні тижні, коли він виступав проти будь-якої допомоги Україні з бюджету ЄС. Проте деякі дипломати ЄС висловлюють сумніви, вказуючи на те, що річне прийняття рішення не забезпечить передбачуваності для України, пояснює видання.
За словами дипломата, багаторічна програма MFF не передбачає голосування за неї щороку.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре виступив проти приєднання України до Європейського Союзу, оскільки остерігається, що тоді Угорщина залишиться без фінансування.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.