Угорщина не здатна «надійно виконувати» свою роль на чолі Ради ЄС — Європарламент
Джерело: пресслужба Європарламенту
Європарламент висловив серйозні сумніви стосовно здатності Угорщини належним чином виконувати обов’язки під час майбутнього головування в Раді ЄС.
У середу, 23 квітня, після пленарних дебатів, парламент ухвалив резолюцію (399 голосів “за”, 117 “проти”, 28 “утрималися”), яка оцінює стан демократії в Угорщині та її відповідність цінностям Європейського Союзу.
Резолюція критикує Угорщину за серйозні недоліки в системі правосуддя, боротьбі з корупцією, конфліктах інтересів, свободі ЗМІ, фундаментальних правах, а також у конституційній та виборчій системах країни.
Також у тексті резолюції засуджуються закон “Про захист національного суверенітету” та створення Офісу захисту суверенітету, який, за словами євродепутатів, має “широкі повноваження і сувору систему нагляду та санкцій”, що “порушує стандарти демократії та закони ЄС”.
Європарламент висловив жаль з приводу рішення Єврокомісії розблокувати до 10,2 мільярда євро заморожених коштів для Угорщини, заявивши, що таке рішення не відповідає принципам ЄС.
З огляду на ці факти, Євродепутати висловили занепокоєння з приводу майбутнього головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року та знову закликали до створення комплексного механізму захисту цінностей ЄС.
- Петер Сійярто, міністр закордонних справ Угорщини, заявив, що країна блокуватиме новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, який складає 2 мільярди євро. Причиною такого рішення є звинувачення України в “дискримінації угорських спільнот”.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна відхилить будь-яку пропозицію НАТО, яка призведе до ескалації “конфлікту між НАТО і Росією”.
- Після зустрічі у Вишеградському форматі, глави МЗС Словаччини й Угорщини заявили, що не фінансуватимуть ініціативу Чехії стосовно закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів Україні.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.