Угорщина є основною перешкодою для вступу Швеції в НАТО – AP

Джерело: The Associated Press

24 жовтня парламент Угорщини відхилив пропозицію провести голосування стосовно заявки Швеції на вступ до НАТО, відклавши включення скандинавської країни до військового Альянсу.

Угорщина є основною перешкодою для вступу Швеції в НАТО після того, як президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 23 жовтня подав до парламенту Туреччини протокол про схвалення вступу країни. Усі союзники мають схвалити приєднання.

Правляча партія Фідес — на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном, якого багато хто вважає одним із єдиних союзників президента Росії Володимира Путіна в ЄС — яка має абсолютну більшість в парламенті Угорщини, затримує заявку Швеції з липня 2022 року, стверджуючи, що шведські політики говорили “відверту брехню” про стан демократії в Угорщині.

За словами Агнес Вадаї, депутатки від опозиційної партії Демократичної коаліції Угорщини, законодавці від Фідес заблокували пропозицію щодо призначення голосування 24 жовтня. За її словами, наступним можливим голосуванням щодо ратифікації буде сесія парламенту, яка розпочнеться 6 листопада.

Затримка розчарувала інших союзників по НАТО, які швидко прийняли Швецію та Фінляндію до Альянсу після того, як сусідні країни відмовилися від свого давнього військового нейтралітету після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Здавалося, Угорщина завжди наслідувала приклад Туреччини, коли мовилося про розширення НАТО. Після низки затримок заявки Фінляндії на вступ до НАТО парламент Угорщини швидко ухвалив рішення у березні, одразу після того, як про ратифікацію зазначив Ердоган.

Однак, виступаючи з Нью-Йорка перед засіданням Ради Безпеки ООН у вівторок, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що процес ратифікації парламентом Туреччини “нічого не змінить” і що угорські законодавці “приймуть суверенне рішення щодо цього”.

Минулого місяця Орбан заявив, що Угорщина “не поспішає” ратифікувати приєднання Швеції, а високопоставлений депутат від Фідес заявив, що бачить “мало шансів”, що парламент проголосує за це питання цього року.

Польсько-американська літературознавиця, славістка, професорка Університету Райса в Г’юстоні, редакторка журналу Sarmatian Review Ева Томпсон пояснила, чи може мистецтво бути за щось винним, чи змінилося сприйняття російської культури за минулі 24 роки  і чому необхідно поширювати правдиву історію.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.