Україна формує «зелений» ринок праці: що передбачає

Джерело: Міндовкілля

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Про перспективи створення нового ринку праці говорили учасники круглого столу “Зелені робочі місця для відновлення та європейської інтеграції України”, що відбувся за участі представників урядових структур, міжнародних організацій, бізнесу, науки та громадського сектору.

Зелені робочі місця – це не тільки про економіку чи довкілля. Це про гідну оплату праці, рівні можливості для всіх і справедливий перехід до нової економіки. Наші захисники та захисниці мають отримати можливість повернутися до мирного життя, знайти роботу й долучитися до відновлення країни, – акцентувала заступниця міністра захисту довкілля Ольга Юхимчук.

За даними дослідження, реалізованого ГО “Жива планета” в межах проєкту Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), відновлення України може створити до 4,2 мільйона нових робочих місць, з яких близько 1,2 мільйона – у галузях сталого розвитку. Найбільший потенціал – у будівництві, відновлюваній енергетиці, управлінні відходами, агросекторі, логістиці, екологічному виробництві, ІТ, фінансах, праві та аналітиці.

Особливий акцент дослідження надає потребам ветеранів. Опитано 1040 захисників, 120 роботодавців, проведено десятки інтерв’ю та фокус-груп. Мета – створити умови, за яких українські військові зможуть реалізувати себе у “зеленій” економіці.

Ми не можемо чекати завершення війни. Стратегічне планування, підготовка кадрів, прозора регуляторна політика та довіра інвесторів – усе це має працювати вже зараз. Якщо правильно розставити пріоритети, зелена трансформація стане драйвером економіки та соціальної стабільності, – заявила Юхимчук.

Перші результати дослідження представлять на Четвертій Міжнародній конференції з питань відновлення України, що пройде 10–11 липня в Римі.

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.

Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.