Україна і США створили гібридні системи ППО — NYT
Джерело: The New York Times
Україна разом з США створили гібридні системи протиповітряної оборони. Розробка поєднує західні ракети та переобладнані радянські пускові установки, що є на озброєнні української армії.
За даними видання, цю програму називають FrankenSAM. Система складається з передових ракет класу “земля-повітря” західного зразка з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.
У першому варіанті поєднали радянські пускові установки “Бук” та американські ракети Sea Sparrow, а в другому створили імпровізовану наземну установку, що об’єднує радари радянської епохи і надзвукові авіаційні ракети Sidewinder. Третім варіантом є радянське обладнання та системи ППО Hawk.
Усі три зразки пройшли випробування на військових базах у США. Планується, що вони будуть доставлені до України восени.
Ймовірно, перспективною розробкою FrankenSAM стане комбінація ракет та пускової установки Patriot, яка працюватиме зі старими радіолокаційними системами українського виробництва. За словами представника Пентагону, системи вже випробовували у жовтні на ракетному полігоні Уайт-Сандс у Нью-Мексико. Роботи завершилися успішно.
- Велика Британія непохитно підтримує Україну та її найнагальніші потреби, зокрема країна готується забезпечити нові партії постачання критично важливих систем ППО для посилення протидії російським обстрілам, зокрема цивільного населення.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.