Україна і США створили гібридні системи ППО — NYT

Джерело: The New York Times

Україна разом з США створили гібридні системи протиповітряної оборони. Розробка поєднує західні ракети та переобладнані радянські пускові установки, що є на озброєнні української армії.

За даними видання, цю програму називають FrankenSAM. Система складається з передових ракет класу “земля-повітря” західного зразка з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.

У першому варіанті поєднали радянські пускові установки “Бук” та американські ракети Sea Sparrow, а в другому створили імпровізовану наземну установку, що об’єднує радари радянської епохи і надзвукові авіаційні ракети Sidewinder. Третім варіантом є радянське обладнання та системи ППО Hawk.

Усі три зразки пройшли випробування на військових базах у США. Планується, що вони будуть доставлені до України восени.

Ймовірно, перспективною розробкою FrankenSAM стане комбінація ракет та пускової установки Patriot, яка працюватиме зі старими радіолокаційними системами українського виробництва. За словами представника Пентагону, системи вже випробовували у жовтні на ракетному полігоні Уайт-Сандс у Нью-Мексико. Роботи завершилися успішно.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.