Україна може атакувати нафтогазову інфраструктуру Росії – Галущенко
Джерело: Politico
Глава Міненерго України Герман Галущенко зауважив, що Україна може завдати ударів по нафтогазовій інфраструктурі РФ, якщо Росія атакуватиме українську енергосистему.
Український міністр розповів, що окупанти регулярно здійснюють кібератаки на українські електромережі і, як очікується, взимку посилить ракетні обстріли.
Заява Галущенка про відповідь на обстріли повторює слова президента України Володимира Зеленського, який місяць тому сказав, що на російські таки взимку буде “відповідь”.
На запитання про те, чи може ця “відповідь” включати атаки на нафтогазову інфраструктуру РФ, Галущенко відповів ствердно.
“Це було б справедливо. Відповідаючи [на атаку Росії], ми відповімо тим же підходом, атакуючи їхню енергетичну інфраструктуру”, – сказав він.
Галущенко применшив ідею про те, що атаки на здатність Росії видобувати або транспортувати нафту і газ призведе до стрибка цін, сказавши, що інші виробники можуть компенсувати пропозицію.
“Атаки на інфраструктуру не були б настільки критичними для цін, особливо коли ви говорите про газ і нафту. Я маю на увазі, що це те паливо, яке можна купити не тільки в Росії. Я впевнений, що світ міг би впоратися”. – сказав Галущенко.
- Протягом останніх кількох тижнів ЗС РФ атакували об’єкти енергетичної інфраструктури України з різних видів зброї 60 разів.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.