Україна не проводитиме саміт миру у листопаді
Джерело: Telegraf
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
Нині відбуваються тематичні конференції з окремих пунктів запропонованої Зеленським формули миру. Основні положення комюніке за підсумками цих зустрічей “стануть основою майбутнього мирного плану другого саміту”, пояснила Зарівна. Питання про дату проведення другого саміту вирішуватиметься після завершення конференцій.
Перший мирний саміт, який відбувся у Швейцарії у червні цього року, включав представників понад 90 країн. Росію не запросили.
Після цього Україна розпочала підготовку до другого саміту миру.
25 серпня президент Володимир Зеленський поінформував про бажання провести другий Саміт мирного врегулювання в Україні в одній із країн Глобального Півдня.
Перший Глобальний саміт миру відбувся у Швейцарії на початку літа, на ньому представили український план закінчення війни, який, серед іншого, передбачає звільнення всіх окупованих українських територій, виплату репарацій Україні та покарання злочинців за воєнні злочини.
Попри те, що Індія взяла участь у цьому саміті, одначе, не підписала підсумкову декларацію, пояснивши це тим, що для встановлення миру потрібна участь другої сторони, тобто Росії.
Я дійсно вважаю, що другий Саміт має бути в одній із країн Глобального Півдня, — зауважив Зеленський індійським журналістам.
Він додав, що Київ веде переговори щодо проведення саміту в таких країнах, як Саудівська Аравія, Катар, а також Туреччина або ж Швейцарія. За словами Зеленського, влада України має намір узгодити документи для нової зустрічі до листопада цього року.
Я абсолютно підтримую.. і поділився цим із прем’єр-міністром Моді, щоб провести Глобальний саміт миру в Індії, це велика країна, найбільша демократія у світі, — заявив Зеленський. — Але я хочу бути відвертим, це стосується не лише Індії, а будь-якої держави, яка позитивно ставилася б до проведення другого саміту. Ми не зможемо провести Саміт в країні, яка поки що не приєдналася до підсумкового комюніке.
Додамо, 15 липня Зеленський повідомив, що план реалізації усіх пунктів, необхідних для проведення другого Саміту миру, буде готовий у листопаді 2024 року.
План має бути готовий до другого Саміту миру. Зеленський вважає, що на ньому повинні бути присутні представники Росії.
Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.
Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.
На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.
- У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
- Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
- Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.