Україна не зможе використовувати кошти США для виплати пенсій — законопроєкт Сенату

Джерело: текст документа 

У законопроєкті Сенату, що стосується допомоги Україні, зазначено, що кошти, надані в межах бюджетної підтримки від США, не можуть бути використані для компенсації витрат на пенсії.

“Гроші, виділені на бюджетну підтримку, […] не можуть використовуватися для відшкодування пенсій”, – йдеться в тексті законопроєкту.

Згідно з законопроєктом, у вартість якого входить $60,06 млрд на допомогу Україні, зазначено, що лише $7,85 млрд передбачено для прямої бюджетної підтримки.

Посол України в США Оксана Маркарова вказала загальну розподільчу структуру допомоги.

“Оприлюднення законопроєкту робить можливим анонсоване напередодні лідером демократів у Сенаті Чаком Шумером голосування 5 лютого за припинення дебатів по законодавчому інструменту (legislative vehicle) для пакета міжнародної допомоги та міграційної реформи, а 7 лютого – голосування вже за сам пакет”, — написала вона.

На військові витрати планується спрямувати 50,43 млрд доларів, зокрема:

 • $48,4 млрд передбачено Міністерству оборони США для продовження підтримки України у боротьбі з Росією до 31 грудня 2024 року. Ця сума включає: $19,85 млрд для поповнення американських військових озброєнь і техніки, які передані Україні із запасів Міністерства оборони США; $13,8 млрд на переозброєння України шляхом закупівлі зброї та боєприпасів у військово-промислової бази США; $14,8 млрд на військову підготовку, обмін розвідданими, зміцнення присутності в зоні відповідальності Європейського командування та інші заходи підтримки.
 • $8 млн передбачено для Генерального інспектора Міністерства оборони для нагляду за допомогою Україні від США.
 • $1,6 млрд передбачено на зовнішнє військове фінансування (FMF) для вирішення потреб України та інших регіональних партнерів у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морської безпеки, технічного обслуговування та підтримки.
 • $300 млн виділено для допомоги Україні в захисті кордонів та підтримці верховенства права.
 • $100 млн передбачено на підтримку програм з розмінування, боротьби з тероризмом та запобіганням поширенню зброї масового знищення.

Економічна, фінансова, ядерна та цивільна безпека в законопроєкті передбачає виділення $9,654 млрд . Цей обсяг фінансування включає:

 • $7,85 млрд будуть спрямовані на пряму бюджетну підтримку України. Зазначено, що сам законопроєкт визначає заборону використання цих коштів для компенсації пенсій коштом прямої бюджетної підтримки від США;
 • $1,58 млрд планується витратити на розбудову самодостатньої української економіки, зокрема в пріоритетних секторах, таких як транспорт і енергетика, а також на розвиток приватного сектору;
 • $25 млн буде надано Офісу перехідних ініціатив USAID для підтримки зусиль з відновлення та підвищення стійкості в Молдові та на територіях України, що перебувають під окупацією Росії;
 • $50 млн виділені для реагування на ситуацію в глобальній продовольчій безпеці, зокрема внаслідок вторгнення Росії в Україну;
 • $149 млн призначено для Національної адміністрації з ядерної безпеки США.

Гуманітарна допомога передбачає наступне розподілення коштів:

 • Міністерству охорони здоров’я і соціальних служб США виділено $2,3 млрд для надання допомоги новоприбулим біженцям, включаючи українців, які отримали гуманітарний пароль у 2024 фінансовому році, забезпечуючи їм такі ж самі пільги, що і українцям, які отримали гуманітарний пароль у 2022 та 2023 фінансових роках.
 • Також виділено $9,2 млрд на підтримку глобальних ініціатив з надання гуманітарної допомоги через Державний департамент та USAID. Ці кошти будуть використовуватися для надання надзвичайної продовольчої допомоги, житла та базових послуг населенню, яке потерпає від наслідків складних і тривалих криз, включаючи Україну, Газу, Західний берег річки Йордан, Східну Африку, Південну Азію та інші регіони світу. Важливо відзначити, що згідно з бюджетними правилами США гуманітарні кошти не включаються у бюджет і виділяються за потребою.
 • Додатково, $299 млн направлено Державному департаменту США та USAID для підтримки захисту дипломатичних об’єктів США в Україні та Ізраїлі, а також інших об’єктів, які перебувають у зоні ризику. Крім того, ці кошти використовуватимуться для надання послуг американським громадянам, які потребують допомоги за кордоном.
 • Також $25 млн передбачено для офісів Генеральних інспекторів Державного департаменту США та USAID для здійснення нагляду за додатковим фінансуванням.

Макарова наголосила, що посольство України в США продовжує активно працювати над просуванням допомоги Україні.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.