У Білому домі розкритикували законопроект про допомогу Ізраїлю в обхід України

Джерело: Reuters

3 лютого Палата представників США оприлюднила проєкт закону, який передбачає надання 17,6 мільярда доларів нової військової допомоги Ізраїлю в обід України.

Мовиться про $17,6 млрд, що хочуть скерувати на системи протиракетної оборони, виробництво снарядів та поповнення запасів американської зброї. Водночас кошти для України в документі не передбачені на відміну від законопроєкту, який готує Сенат. У ньому також містяться пропозиції щодо зміцнення кордону США з Мексикою.

Зважаючи на нездатність Сенату вчасно забезпечити рух відповідного законодавства, а також складні обставини, в яких перебуває Ізраїль, Палата представників бере на себе лідерську роль. Наступного тижня ми розглянемо і приймемо чистий, окремий додатковий пакет для Ізраїлю, — заявив спікер Майк Джонсон.

Своєю чергою, у Білому домі назвали дії республіканців “цинічним маневром”, наголосивши, що безпека Ізраїлю не має бути предметом “політичної гри”. Також законодавці висловили подив, що пропозиція про окремий законопроєкт пролунала тоді, коли адміністрація та Сенат завершили багатомісячну роботу над угодою про національну безпеку, яка включає усі раніше узгоджені аспекти

Протягом кількох місяців адміністрація працювала з двопартійною групою сенаторів над угодою про національну безпеку, яка захистить наш кордон та забезпечить підтримку народам України та Ізраїлю. У той момент, коли ухвалення закону вже близько, республіканці в Палаті представників вигадують свій останній цинічний політичний маневр. Безпека Ізраїлю має бути священною, а не політичною грою. Ми рішуче виступаємо проти цього прийому, який нічого не робить для забезпечення безпеки кордону, нічого не робить, щоб допомогти народу України захистити себе від агресії Путіна, і відмовляє у гуманітарній допомозі палестинському цивільному населенню, більшість із яких жінки та діти, — заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Конгрес США з кінця вересня 2023 року не може погодити додаткове фінансування обсягом $106 млрд, з яких $61,4 млрд передбачили на допомогу Україні. Решту мають скерувати для Ізраїлю, Тайваню та захисту американських кордонів.

Президент США Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати Америки надали Україні близько 75 мільярдів доларів загальної допомоги.

Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.