З початку повномасштабної війни США скерували на допомогу Україні близько $75 млрд

Джерело: Politico

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати Америки надали Україні близько 75 мільярдів доларів загальної допомоги.

Столтенберг заперечив думку про те, що Європа не впливає на Україну.

З моменту початку війни Сполучені Штати надали близько 75 мільярдів доларів, – зазначив він. – Інші союзники та партнери надали понад 100 мільярдів доларів, і якщо виміряти частку ВВП, більшість союзників надають більше, ніж Сполучені Штати.

Глава НАТО назвав війну РФ проти України “війною на виснаження”, яка вимагатиме від європейської та американської оборонної промисловості нарощувати виробництво, оскільки “ми побачили серйозні прогалини” у виробництві боєприпасів.

Попри те, що підтримка України є сильною в деяких республіканських колах, експрезидент США Дональд Трамп наполягав на тому, аби Конгрес відмовився від плану фінансування України, Ізраїлю та Тайваню через суперечку щодо прикордонної політики.

Водночас Столтенберг наголосив, що необхідно зв’язати воєдино кілька проблем, які хвилюють законодавців США, доводячи, що жодна проблема — Китай, Росія, міграція — не існує сама по собі.

Китай, Росія, Іран і Північна Корея все більше зближуються, — наголосив Столтенберг. — Разом вони підривають санкції та тиск, послаблюють міжнародну фінансову систему, розпалюють війну Росії в Європі та створюють виклики нашим суспільствам, такі як тероризм, руйнівні технології чи міграція.

Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.